Sağlık Köşesi

Ameliyatsız Yüz Germe Teknikleri

Ameliyatsız Yüz Germe Teknikleri

İnsanlar yaşlandıkça, gün içerisinde fazla miktarda güneş ışınlarına maruz kaldıkça ve stres nedeniyle zamanla yüzün belirli bölgelerinde birçok değişiklik meydana gelir. Burun ile ağız arasında gözlenen belirli derin çizgiler, yediğimiz gıdalarda artan yağ miktarları nedeni ile meydana gelen sarkmalar, çene ve yanak bölgesindeki çökmeler bunlara dahildir.

 

Günümüzde kullanılan anti aging kremler veya serumlar bu oluşan belirtilerin daha da geç oluşması için kullanılsa da uzun bir zaman diliminde yeterli başarıyı sağlamıyor. İşte bu noktada yüz gerdirme operasyonları işin içiresine giriyor. Ve her yıl daha da gelişen yüz germe yöntemleri birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

 

Teknolojinin giderek ilerlemesi sonucunda artık yüz germe operasyonları ameliyatsız olarak da belirli uzman kişiler tarafından uygulanıyor. Ameliyatsız yüz germe teknikleri herhangi bir cerrahi işlemi olmadan istenilen bölgeye direk uygulanarak kırışıklık ve sarkmaları gideren bir yöntemdir. Yüz germe ve gençleştirme yöntemleri sayesinde artık günümüzde artan teknik ve anatomik bilgiler sayesinde en kısa zamanda hastalara ameliyat yapmadan ameliyata yakın birçok sonuçlar alınıyor. Bu teknik bilgilerin avantajı ameliyatın meydana getirdiği herhangi bir yan etkileri olan ortamı ortadan kaldırıyor. Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinin diğer en güzel özelliği ise hastaya herhangi bir anestezi uygulanmamasıdır. En etkili beş tane ameliyatsız yüz germe yöntemleri vardır bunlardan birincisi

 

Lazer lift İle Yüz Germe

 

Lazer lift yöntemi ile yüz germe cilt ve cilt altı dokularının lazer sistemleri vasıtası ile ısıtılarak uygulanan yüz germe yöntemidir. Kollajenler 50 veya 60 derece sıcaklıkta kısalır. Daha sonra lazerler ısıtılır kollajenler kısaldığı için cilt gerilir. Daha sonra ise ciltte kısalan kollajenler yeniden kollajen üretime başlar. Ve böylece uygulanan alanlarda cilt ve cilt altında yenilenmeler meydana gelir. Lazerlift PRP, hyaluronik asit aşı, somonDNA, mezoliftle birlikte uygulama yapıldığında ameliyatsız yapılan yüz germe işlemi etkinliği 2 katına çıkmış olur. Bu uygulama ortalama olarak 2 veya 4 seans uygulanmalıdır. Etkisi ise genel olarak 1 veya 1,5 yıl devam eder.

 

Mikro Fokus Ultrason İle Yüz Germe

 

Ses dalgaları sayesinde cilt ve cilt altı dokuları tetikleyerek ameliyatsız yapılan yüz germe yöntemidir. Genellikle çene netliğinde, yanak sarkmalarında ve hafif gıdılarda uygulama yapılan yöntemdir. Ses dalgaları cilde hiçbir zarar vermeden cilt altı dokulara ulaşabilen bir özelliğe sahiptir. Doz ayarını vererek cilttin altında istenilen dokuya ulaşılabilir. Böylece fokuslu ultrasonun yüz yağlarını veya yüzü kaymış hastalarda dolgu ile beraber, cildi gevşemiş hastalarda ise lazer lift ile uygulanırsa hastalarda daha iyi sonuçlar verir. Fokuslu ultrason yöntemi ameliyatsız yapılan bir tekniktir. Yüz germe etkisi yaklaşık olarak 1 veya 1,5 yıl sürer ve hastalara tek seans uygulanır.

 

Fraksiyonel Radyo Frekans İle Yüz Germe

 

Bu yöntemin bir diğer adı ise altın iğne veya da altın frekanstır. Yapılan iğnelerin mekanik etkisi sonucunda radyo frekans ısıtıcı özelliği sayesinde cildi gerer. Yapılan mikro iğneler ile gözenekler küçülür ve radyo frekans ısıtıcı ile cildi sıkılaştırır. Kırışıklık, gözenek, elastik kaybı olan, sarkmaya meyilli kişiler tarafından tercih edilir. Geçmiş yıllarda akne ve akne izleri taşıyan kişiler tarafından da sıklıkla tercih edilebilir. Ortalama üç seans uygulanmalıdır. Seansın aralıkları 3 ile 5 haftadır.

 

İple Yüz Germe

 

Diğer bir ismi ip askı veya örümcek ağı estetiği de denir. Aynı şekilde bu yöntemde ameliyatsız gerçekleşebilen bir yöntemdir. İpler zaman ile vücuttan atıldığı gibi kalıcı olanları da vardır. Kalıcı ipler genel olarak cerrahi bir işlem gerektirebilir. Vücuttan eriyip atılan ipler ise çok daha yaygın bir şekilde kullanılıyor. Bu yöntem özellikle çene hattı, alt yüz bölgesi bozulmaların olduğu alanlarda ve çok büyük olmayan gıdılarda etkisini gösterir.

 

Dolgu Yapılarak Yüz Germe

 

Bazı kişilerde ailesel olarak yanakları zayıf olan kişilerde çok erken yaşlarda göz altı çukuru, yanakta düzleşme veya çöküklük meydana gelir. Bu tür şikayetleri olan kişilere dolgu yöntemi tekniği sayesinde bu tür şikayetlerin önüne geçilir.

 

Anlatmış olduğumuz ameliyatsız yüz germe teknikleri yaptırmadan önce bu işi yapan uzman kişileri iyice araştırıp daha sonra yaptırmakta fayda vardır. Bu konularda uzman olan ve sosyal medya tarafından devamlı takip edilen Doktor Mustafa Karataş hastalarına son derece iyi bir yaklaşım yaparak hünerlerini göstererek hastalarını mutlu etmeyi başarıyor. Ayrıca bu klinikte diğer bazı hizmetlerde sunuyor.

 

Bunlardan birisi lazerle tedavi yöntemi. Bu yöntemi lazer epilasyon nişantaşı bölgesinde en uygun maliyete ve başarılı bir şekilde yapıyor. lazer epilasyon nişantaşı bölgesindeki elit kişiler tarafından sıklıkla yapılan bir uygulamadır. Ve bu uygulamayı, başarılı bir şekilde yaparak en iyi sonuç almayı sağlayan birçok klinik vardır. lazer epilasyon nişantaşı bölgesinde bulunan kliniklerde yaptırılmasında fayda vardır. Çünkü bu klinikler daha hijyenik ve işinde son derece uzman kişilerin olduğu bölge olarak biliniyor.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>