Alexandrite Lazer epilasyon uygulaması nasıl yapılır?

v2 86171 medium Alexandrite Lazer epilasyon uygulaması nasıl yapılır?

Alexandrite Lazer cihazları günümüzde en çok tercih edilen ve neredeyse tüm kliniklerde yer alan son teknoloji cihazların arasında yer almaktadır. Ağrı ve acı hissi minimum seviyede hissedilen bu harika cihaz sayesinde vücudunuzdaki istenmeyen tüm tüylerinize belirli seanslar sonunda kolaylıkla veda edebilirsiniz.

Alexandrite lazer ile Diode Lazer farkı!

Alexandrite lazer cihazları cildin altında yer alan tüm tüy köklerine oldukça yoğun bir şekilde etki ederek tüylerin gelişmesini ve uzamasını engellemektedir. Diode lazer sistemleri de asılnda çalışma mantığı olarak Alexandrite Lazer ileaynı şekilde çalışsa da farkı, daha uzun dalga boyu lazer enerjisi kullanmasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle de diode lazerler koyu renkli tüylerde daha etkili olmaktadır. Ancak bilindiği üzere özellikle kadınların yüz bölgesinde rahatsızlık duyguğu daha açık renkli ayva tüyü olarak tabir edilen tüyler de Alexandrite Lazer sayesinde yok edilebilmektedir.

Lazer epilasyon kesin çözüm mü?

Lazer epilasyon uygulamaları asılnda hangi teknoloji ya da hangi cihaz ile yapılırsa yapılsın bazı nadir durumlarda kesin bir çözüm maalesef ki olamayabilmektedir. Örnek vermek gerekirse, hormonal nedenlere bağlı olarak aşırı tüylenme sorunu olan kişiler hangi cihaz ile lazer epilasyon uygulaması yaptırırsa yaptırsın maalesef ki %100 tüm tüylerinden arınamayacaktır. Bu gibi sağlık nedenlerinden dolayı tüy sorunu olan kişilerin öncelikle bu alanda tedavi olması ve daha sonrasında bu tür medikal uygulamalardan destek almaları gerekmektedir. Aksi halde hem zamanınız hem de paranız çöpe gidecek ve herhangi bir çözüm alamayacaksınız.

Bunun dışında açık renk sarı ya da beyaz tüylerin giderilmesinde de bazı lazer cihazları tercih edilmektedir. Ancak günümüzde beyaz tüylerin giderilmesinde etkili olan bir cihaz henüz bulunmamaktadır. Sadece açık renkli tüylerin tedavisi yine mümkün olmakla birlikte, bu tedavilerin de süreci diğer uygulama süreçlerine göre daha uzun süreceğinden, oldukça sabır ve zaman gerektirmektedir.

Lazer epilasyon uygulamalarımız ve diğer cihazlarımız hakkında tüm bilgilere www.satenlazer.com internet sayfamızdan kolaylıkla ulaşabilir ve aklınıza takılan sorularınızın yanıtlarını bulabilirsiniz.

    Makale Yazarı: Duslerkulup

Sizde yorum yazabilirsiniz...

Kameralı Sohbet