Bitkiler ve Hayvanlar

Ağustos Böceği ve Tavşan Çeşitleri Hakkında Geniş Bilgi

 AĞUSTOS BÖCEKLERİ


Ağustos böceklerinin yakınına minik mikrofonlar yerleştirilerek 158 desibellik bir ses çıkardıkları tespit edilmiştir. Bu, bir el bombasının patlamasıyla aynı
değerdedir. Eğer böceğin işitme organı karnının uzağında bir kapsülün içinde korunmuş konumda olmasaydı, böcek bu yüksek sesten dolayı sağır olurdu.

TAVŞAN ÇEŞİTLERİ

20 den fazla tavşan türü vardır. Angora, Belçika Yabani, Burgogn Kızıl, Büska Beyaz, Fransız Kelebeği, Giant Angorası, Gümişi Şampanya, Havana, Hollanda, Raks, Rus, Satin Angorası, Şinşilla, Viyana Mavisi, Yeni Zelanda, Himalaya tavşanı, Bayağı tavşan, Amami tavşanı bunlardan birkaçı..

Himalaya tavşanı, dünyanın en büyük ve en yüksek sıradağları olan Himalaya Dağları?nda yaşayan ve modifikasyon özelliği gösteren bir
tavşan türüdür.Bayağı tavşan tavşangiller ailesinden boyu 70 cm?ye kadar olan ve kısa mesafede çok hızlı koşabilen bir tavşan türü dür.

Angora Tavşanının diğer adı Ankara tavşanıdır. Tüyleri çok değerlidir. Tüyleri uzun ve yumuşaktır.Amami tavşanı tavşangiller ailesinden ilkel bir tavşan türü dür. Amami tavşanının kısa bacakı, siyah postlu ve kısa kulakları olan bir tavşandır. Ormanlarda yaşarlar. Bir kerede en fazla iki yavru doğururlar. Geceleri aktifdirler. Gündüz mağaralar gibi karanlık yerlerde barnırlar.

Burgogn Kızıl ; Orta büyüklükte karkasa sahip olan bir tavşan ırkıdır. Diğer saf ırklarla yapılan melezlemelerden oldukça başarılı
sonuçlar alınmıştır. Et kaliteleri ıyi olan bu tavşan ırkı Fransa ve diğer birçok Avrupa ülkelerinde yayılmıştır. Erkeklerde baş büyuk ve
genişçe, dişilerde ise biraz uzun ve narin bir görünümü vardır. Kulaklar bombeli, açık ve uzunlukları 13 cm kadardır. Gözler kestane-kül renginde, göz bebekleri koyu mavi renktedır. Boyun oldukça kısa ve kalındır. Bacaklar kısa ve kuvvetli, kuyruk sağrıya yapışmış gibidir. Vücudu örten kil örtüsü genellikle kızıl renkte olmakla birlikte açık ve koyu tonda olanları da vardır.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>