Eğitim Dünyası

Agora Nedir? Aglütinasyon Nedir?

Agora Nedir?

agora nedir

Eski Yunan kentlerinde ve Anadolu sitelerinde siyaset ve ticaret işlerinin görüşülüp konuşulduğu, çevresi revaklı alan ve çarşı yeri.Roma kentlerinde aynı işlevi forum görüyordu.Eski sitelerde buralar,toplum yaşamının merkezi durumundaydı.Agora genellikle ortaklaşa kullanılan bir çeşmenin ya da kuyunun çevresini kaplardı.Çevresinde ayrıca kamu işlerine ait binalar,kahramanların heykelleri ve tapınaklar bulunurdu.Ünlü agoralardan Atina Agorası?nın çevresi agaçlarda donatılmış ve burada her meslek grubu için bir yer ayrılmıştı.
 
Aglütinasyon Nedir?
aglütinasyon nedir

Kan hücrelerinin,özellikle de alyuvarların birbiriyle birleşip yapışarak yığınlar oluşturması.Bu olay, alyuvarlardaki antijenlerin ve kan serumundaki antikorların mikropları etkisiz hale getirmelerini sağlar.Bazı bulaşıcı hastalıkların teşhisinde ve kan gruplarının belirlenmesinde bu aglütinasyon özellğinden yararlanılmaktadır.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>