Afrin Operasyonu ve Zeytin Dalının Anlamı

0Eq1go Afrin Operasyonu ve Zeytin Dalının Anlamı

Sevgili duslerkulup.com okuyucularımız, 20.01.2018 tarihi itibariyle şanlı Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, hava ve kara unsurlarıyla beraber zeytin dalı isimli operasyonunu ansızın başlattı. Operasyonun önemi kadar isminin ilginçliğiyle de çokça konuşuluyor. Sadece ülkemizde değil dış mihraklara da çok ince mesajlar verdiğimiz bu operasyon hakkında detayları da önemli. Zeytin ağacı 40000 yıl öncesine dayanan ve bütün ağaçları ilki olarak bilinir., İslam dinimiz açısından da zeytin Kur’an-ı Kerim’de de birçok ayette bahsedilmektedir. Nasıl ki hurma kutsal yiyecekse zeytinde aynı şekildedir. Hatta Tin Suresinin 95/1-3. ayetlerinde zeytinin üzerine yemin edilmiştir.

Andolsun incire ve zeytine!,

Ve Sina Dağı’na,

Ve şu Emin Belde’ye.

dO5PDr Afrin Operasyonu ve Zeytin Dalının Anlamı

Zeytin Dalı, bilinenlere göre; Beyaz bir güvercinin Hz. Nuh’un gemisine tufan sonrası canlılık belirtisi olarak, ağzında zeytin dalı ile dönmesi nedeniyle, zeytin yüzyıllardır barışın simgesi kabul ediliyor. Zeytin bu anlamda hem barışın sembolü olarak tanımlanmıştır. Devletimizde Afrin operasyonu ile sınırlarımızda dış güçlerin kurmayı planladıkları devletçikleri yok etmek, ortalarından hançerlemek misyonuna devam etmektedir.

A1mLNr Afrin Operasyonu ve Zeytin Dalının Anlamı

Afrin operasyonu sebebi ile koalisyona girişen ülkelerin planlarını boşa çıkarıp kurdukları hayal ordularını bir hamlede yokedeceğiz. Bölgede biz bitti demeden hiçbir şeyin oldu bittiye getirilemeyeceğini net olarak gösterip, düşmanları önümüzde diz çöktüreceğiz. Düşmanlarımızı yora yora, içlerini hoplata hoplata, eze eze mağlup edeceğiz.

   

Düşüncelerinizi bekliyoruz :)

<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>