Özgün Siyaset

Afrin Operasyonu ve Zeytin Dalının Anlamı

afrin operasyonu ve zeytin dalı

Sevgili duslerkulup.com okuyucularımız, 20.01.2018 tarihi itibariyle şanlı Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, hava ve kara unsurlarıyla beraber zeytin dalı isimli operasyonunu ansızın başlattı. Operasyonun önemi kadar isminin ilginçliğiyle de çokça konuşuluyor. Sadece ülkemizde değil dış mihraklara da çok ince mesajlar verdiğimiz bu operasyon hakkında detayları da önemli. Zeytin ağacı 40000 yıl öncesine dayanan ve bütün ağaçları ilki olarak bilinir., İslam dinimiz açısından da zeytin Kur’an-ı Kerim’de de birçok ayette bahsedilmektedir. Nasıl ki hurma kutsal yiyecekse zeytinde aynı şekildedir. Hatta Tin Suresinin 95/1-3. ayetlerinde zeytinin üzerine yemin edilmiştir.

Andolsun incire ve zeytine!,

Ve Sina Dağı’na,

Ve şu Emin Belde’ye.

Zeytin Dalı, bilinenlere göre; Beyaz bir güvercinin Hz. Nuh’un gemisine tufan sonrası canlılık belirtisi olarak, ağzında zeytin dalı ile dönmesi nedeniyle, zeytin yüzyıllardır barışın simgesi kabul ediliyor. Zeytin bu anlamda hem barışın sembolü olarak tanımlanmıştır. Devletimizde Afrin operasyonu ile sınırlarımızda dış güçlerin kurmayı planladıkları devletçikleri yok etmek, ortalarından hançerlemek misyonuna devam etmektedir.

Afrin operasyonu sebebi ile koalisyona girişen ülkelerin planlarını boşa çıkarıp kurdukları hayal ordularını bir hamlede yokedeceğiz. Bölgede biz bitti demeden hiçbir şeyin oldu bittiye getirilemeyeceğini net olarak gösterip, düşmanları önümüzde diz çöktüreceğiz. Düşmanlarımızı yora yora, içlerini hoplata hoplata, eze eze mağlup edeceğiz.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>