Eğitim Dünyası

Adnan Menderes Üniversitesi Hakkında Genel Bilgiler

Adnan Menderes Üniversitesi, 3 Temmuz 1992 tarihli 3837 sayılı “Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Hakkında 41 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin değiştirilerek kabulüne dair 2809 Sayılı Kanun ile 78 ve190 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapılması hakkında Kanun” ile kurulmuş olan 23 üniversiteden biri olarak 10 Kasım 1992 tarihinde faaliyete başlamıştır. Kuruluş aşamasında Aydın’da ve Nazilli ilçesinde faaliyetlerine başlayan üniversite, günümüzde Merkez, Çakmar, Işıklı, İsabeyli, Didim Akbük, Nazilli Sümer, Çine, Süleyman Pekgüzel ve Karacasu Muzaffer Özuysal yerleşkelerinin yanında Kuşadası, Atça, Sultanhisar, Yenipazar, Söke, Bozdoğan, Köşk ilçelerinde olmak üzere 16 ayrı yerleşim yerinde faaliyetlerine devam etmektedir.

Üniversitenin vizyonu eğitim, araştırma ve hizmet alanlarında yurt içi ve dışında tanınan, çağdaş, girişken, çalışanı veya öğrencisi olmaktan onur duyulan, kısaca tercih edilen bir üniversite olmaktır. Adnan Menderes Üniversitesi, Aydın’ın turizm, tarım ve yenilenebilir enerji kaynakları açısından sahip olduğu büyük potansiyeli en iyi şekilde değerlendirebilmek amacıyla elinden geleni yapmak ve bu konuda yapılan faaliyetleri kararlılıkla sürdürmek için her geçen gün yeni okul ve bölümler açarak, elindeki bölümleri de daha ileriye taşıyarak daha çok sayıda kalifiye eleman yetiştirmek için durmaksızın çalışmaktadır. Üniversitede toplam 33122 öğrencinin yanı sıra 1325 akademik personel ve 918 idari personel bulunmaktadır.

 

Fakülteler:
– Eğitim Fakültesi 4 Yıl
– Fen Edebiyat Fakültesi 4 Yıl
– Mühendislik Fakültesi 4 Yıl
– Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4 Yıl
– Tıp Fakültesi 4 Yıl
– Veteriner Fakültesi 4 Yıl
– Ziraat Fakültesi 4 Yıl
– İktisat Fakültesi 4 Yıl
– Diş Hekimliği Fakültesi 4 Yıl
– İletişim Fakültesi 4 Yıl
– Turizm Fakültesi 4 Yıl
– İşletme Fakültesi 4 Yıl

Meslek Yüksekokulları:
– Atça Meslek Yüksekokulu 2 Yıl
– Aydın Meslek Yüksekokulu 2 Yıl
– Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2 Yıl
– Bozdoğan Meslek Yüksekokulu 2 Yıl
– Çine Meslek Yüksekokulu 2 Yıl
– Didim Meslek Yüksekokulu 2 Yıl
– Karacasu Meslek Yüksekokulu 2 Yıl
– Kocarlı Meslek Yüksekokulu 2 Yıl
– Kuyucak Meslek Yüksekokulu 2 Yıl
– Nazilli Meslek Yüksekokulu 2 Yıl
– Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2 Yıl
– Söke Meslek Yüksekokulu 2 Yıl
– Sultanhisar Meslek Yüksekokulu 2 Yıl
– Yenipazar Yüksekokulu 2 Yıl

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>