Askeri Konular

A-10 Savaş Uçağı Hakkında Videolu Bilgi

a-10 savaş uçağı

 

Abd firması tarafından mart 1977’de hizmete sokulan bu uçak savaş sırasında yakın hava desteği sağlaması amacıyla üretilmiştir. 745 adet üretilmiştir ve hala etkin hizmettedir. Tanesi yaklaşık olarak 12 milyon dolara mal edilmektedir. Özellikle tankların zırhlarını çok rahatlıkla delmesi ve bunu Sovyet tankları üzerinde göstermesi kendisine olan talebi bir hayli artırmıştır.

Savaş sırasında çok kısa pistlere inip kalkabilmekte ve çok alçak irtifalara inip düşman üzerine çok yoğun ateş edip kayıp verdirmesi özelliği onu savaşın ön saflarına itmektedir. Ön saflarda yer alırken de kullanıcısına dayanıklılığıyla da avantaj sağlamaktadır. Doçka gibi uçaksavarlara karşı da dayanıklıdır. Ağır hasar aldığında bile pilotuna uçağğı üsse geri döndürecek kadar zaman tanıyabilmektedir. Pilot kabini 4 cm civarı bir Titanyum zırh ile kaplanmıştır. 1. Körfez savaşında en çok kullanılan uçakların başında geliyor.

A-10 Harp Uçağı:

duslerkulup2

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>