Askeri Konular

9K720 (SS-26 Stone) İskander Rus Balistik Füzesi

kısa menzilli balistik füze

9K720 İskander Rusya yapımı kısa menzilli bir balitik füzedir. Bu füzenin Nato’daki adı ise ss-26 Stone’dir. Bu füze 2006 yılında Rus Kara Kuvvetlerinin envanterine dahil edildi. Yaklaşık ağırlıkları 3.5-4 ton arasındadır ve 480 kg’lık savaş başlıkları aşıyabilmektedir. Tek kademeli katı yakıt ile çalışan bir motora sahiptir. Menzili 400 km civarındadır. saatte 2100 m/s hıza ulaşan füzeler hipersonik hızda hareket eder ve hedefi en fazla 5 metre sapma ile vurur. Bu füze Rusya envanterinde Oka füzelerinin yerini alması için tasarlandı ve ondan çok daha gelişmiş bir sisteme sahiptir.

Ayrıca bu füzenin satımı için Belarus ve İran devletleri ilgileniyor. Önemli sivil altyapı sistemleri, Topluca bulunan askerler, Komut iletim ve iletişim istasyonları, hareket halinde olmayab uçaklar, sabih hava ve füze savunma sistemleri ve düşmanın diğer askeri mühimmatları bu füzenin yok edebileceği hedefler arasındadır.

9K720 (SS-26 Stone) İskander Rus Balistik Füzesi Tanıtım Videosu:

duslerkulup2

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>