Eğitim Dünyası

93 Harbinde Şehit Olan Askerlerimizin Listesi

Değerli düşler kulubü takipçilerimiz, 93 harbi, kurtuluş savaşı ve birçok savaşlarda bölgemizde, topraklarımızda çok şehitler verdik. Osmanlılar ile Ruslar arasında 24 Nisan 1877 yılında hicri takvime göre 1293 yılına denk geldiği için 93 harbi denilmiştir. 1877-78 Osmanlı-Rus Savaşı, Tuna ve Doğu Anadolu’da olmak üzere, iki cephede savaş gerçekleşmiştir.

93 harbinde şehit olan askerler

Rusların başarıları, İstanbul’da paniğe yol açtı. Başkentin Bursa’ya taşınacağı söylentileri çıktı. Süleyman Paşa, Ruslardan bir kısım toprakları geriye almaya muvaffak olmuş ve Plevne’de de Gazi Osman Paşa, Rusları durdurmuştu. Osmanlı Ruslara karşı savaşı kaybetti çünkü hem askeri hemde techizat açısından hazır değildi. Çok sayıda şehit verdik. 93 harbinde akrabalarınızda şehit varmı yokmu diye rahatlıkla merak edenler için bulabilmenizi sağlayabiliriz.

www.msb.gov.tr/Personel/SehitleriListele adresine giriş yaparak atalarınızda 93 harbinde şehit olan asker varmı öğrenebilirsiniz.

indirme

http://turbobit.net/rfe080zo02nc.html

Kore Savaşında Şehit Olan Türklerin İsim Listeleri

1. Dünya ve Kurtuluş Savaşı Şehitlerimizin Listesi

Sarıkamış Savaşında Şehit Olanların İl İl Listesi

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>