Müzik ve İlahi

8D Müzik Nedir? Nasıl Yapılır? Nasıl Dinlenir?

Değerli duslerkulup.com takipçilerimiz, bugün sizlere 8D müzik akımının nereden çıktığını ne olduğunu nasıl yapıldığını ve nasıl dinlenebileceğini anlatacağım. 8D müzik 8d tunnes isimli müzik kanalının piyasaya attığı yepyeni bir akım. Aslında 1970 li yıllarda bulunmuş olan bir tekniktir. Fakat şuana kadar pekçok kişi tarafından bilinmemekteydi.  8D teknolojisi diyede geçmiş olsa da her ne kadar aslında 8 boyutlu bir müzik değildir. 8d fon müzik indir, 8d fon müzik dinle, 8d müzik nasıl yapılır, 8d müzik yapma programı.

8D Müzik Teknolojisi Nedir?

Müziğe eklenen farklı efekt ve sağ, sol, ön ve arkada dolaştırılmasıyla, müziği sanki beyninizin içerisinde çalıyormuş gibi hissediyorsunuz. Bu aslında zihine verilen sağ sol ve arkadan dolaşma tekniğiyle hipnotize edip ses dalgalarının çevresel olarak dairesel olarak yayıldığını hisettiriyor. Beyin ise bu ses dalgalarını sanki dışardaymış gibi algılıyor. Dairesel bir biçimde müzik seslerinin dönmesiyle beraber 8d müzik halini alıyor. 3D müzik teknolojisinin gelişmiş versiyonudur.

8D Müzik Nasıl Yapılır?

8 boyutlu müzik diyede birşey yoktur aslında tamamen efektler ile verilen zihnin belirli noktalarına verilen telkinlerdir. 8D müzik playblack tekniği ile oldukça benzerlik gösterir. Bu nedenle fark edilmesi epey uzun bir zaman almış. 8d müzik yapabilmek için kayıt yapmak istediğiniz programda stereo kayıt projesini başlatmalısınız. Fakat 8d müzik yaparken mono mikrofon kullanmamaya dikkat edilmeli. Aksi taktirde diğer müzik aletlerinden hiçbir farkı kalmaz.  Bu nedenle oluşturmuş olduğunuz 8D müzik bilgilerini tek bir mikrofonda birleştirerek müziği o şekilde mono mikrofona sunuyorsunuz. Mono mikrofon ile 8D müzik oluşturursanız ses tek taraflı gelecektir ve dağılmayacaktır. Fakat yan ve sol sinyalleri ile birlikte sesi dağıtırsanız farklı yönlerden de müziği algılayabilirsiniz.  Bu uygulamayı seçtiğiniz zaman iki tane kulaklık ya da iki tane mikrofon da kullanabilirsiniz. Böylece daha fazla ses çıkacaktır.

8D Müzik Nasıl Dinlenir?

8D müzik dinlenirken mutlaka kulaklık takılmalıdır. Profesiyonel kulaklık takılmasına gerek yoktur. Kulaklığın normal bir basit kulaklık olması bile yeterlidir. Müzik sesini yüksekte tutarsanız etkileyiciliği de o oranda artacaktır.

8D Müzik Yerli ve Yabancı Müzikleri Dinle

50 Cent – Just A Lil Bit

Barış Manço – Gül Pembe

LP – Lost On You

Neşet Ertaş – Gönül Dağı

Ceza – Neyim Var ki ft. Sagopa Kajmer

Leyla The Band – Yokluğunda

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>