Eğitim Dünyası

4. Sınıf Trafik Güvenliği Dersi Tüm Yazılı Soruları İndir

4. sınıf trafik güvenliği dersi tüm yazılı soruları indir

Değerli okuyucularımız, ülkemizde kırmızı ışık kazalarını çok fazla yaşamaktayız. Trafik güvenliği dersleri de bu ölçüde öğrencilerin zihinsel gelişimlerini sağlamaları için gayet faydalı bir derstir. Çünkü 4. sınıf trafik güvenliği dersinin tüm yazılı sorularını indirerek hazırlanabilirsiniz. Gereksiz görüldüğü için yapılmayan trafik lambaları yüzünden binlerce insan canından olmaktadır. Özellikle kavşak noktalarında meydana gelen bu kazalar biraz da sürücülerin dikkatsizlikleri yüzünden kaynaklanmaktadır. Bilinçsiz bir şekilde kavşağa yaklaşan biri, trafik cihazlarının verdiği uyarıyı göz ardı ettiği için karşıdan gelen bir araçla kafa kafaya çarpışabilmektedir. Olayda meydana gelen maddi hasarların yanı sıra manevi hasarlar daha fazla olmaktadır. Kaza yerinde canını kaybeden insanların yakınları, orada ağlamakta ve gözyaşlarına hâkim olamamaktadır. Bunların önüne geçebilmek için; gerekli gördüğünüz yerlere trafik cihazlarının konulması konusunda yetkili kişilerle irtibata geçmelisiniz. Yetkili kişiler bu konularda hassas davrandıkları takdirde; kazaların önüne geçmiş olursunuz. Lambaların ve diğer trafik işaretlerinin önemi az görülse de aslında çok önemlidir. Gece yola çıkmış olan bir sürücü, dağın kenarından gittiğinden habersiz bir manevrada bulunabilir. Ancak görmüş olduğu bir işaret sayesinde hareketlerinin daha bilincinde davranarak seyir halinde ilerleyecektir. Bunu başka bir örnekle açıklamak gerekirse; yaya geçidi işaretinin konulmadığı bir yeri ele alalım. Sürekli olarak insanlar buradan karşıya geçmektedir. Fakat hızını kesmeden gelen bir sürücü bunun dikkatine varmadığı takdirde birilerinin canına kıyabilir. Ne kadar bilinçsiz de olsa, ortaya çıkan kaza sonucu bir pişmanlık yaşayacaktır. Fakat yaşadığı pişmanlık onun işlemiş olduğu suçun önüne geçmeyecektir. Ülkemizde bu konuda ilginç bir şehir bulunmaktadır. Trafik lambalarının bulunmadığı tek şehir olan Sinop, sıkça kazalara maruz kalmaktadır. Biraz komik bir durummuş gibi gelen olay, aslında içler acısıdır. İlin yerleşkesi küçük olduğundan ötürü böyle bir şeye gerek duyulmamıştır.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Dersi Tüm Yazılı Soruları İndir

indirme

4. Sınıf 1. Dönem 1. Yazılı Yazılı Soruları ve Cevapları İndir

http://turbobit.net/cd66kpv2uf8u.html

4. Sınıf 1. Dönem 2. Yazılı Yazılı Soruları ve Cevapları İndir

http://turbobit.net/2t4bfx3q0gpp.html

4. Sınıf 2. Dönem 1. Yazılı Yazılı Soruları ve Cevapları İndir

http://turbobit.net/cd66kpv2uf8u.html

4. Sınıf 2. Dönem 2. Yazılı Yazılı Soruları ve Cevapları İndir

http://turbobit.net/2t4bfx3q0gpp.html

Yıldan yıla üretimi artış gösteren otomotiv sanayisi giderek büyümektedir. Hâl böyle olunca trafiğe çıkan araç sayısı da giderek artmaktadır. Araç kullanan insanların yanında yaya insanların sayısı da bir hayli fazla olduğundan, bu konuda önlem almak adına trafik levhaları çıkmıştır. Yayaların ve sürücülerin uyması gereken kuralları içeren bu levhalar, trafik düzenini rahatlatmak için yapılmıştır. Sürücüler bazında ele alacak olursak; nerelerde hız kesilmesi gerektiği, nerelerde araçları geçip geçmeyeceği konusunda bilgiler içermektedir. Yayalar içinse bu durum yaya geçitlerinde kullanılmaktadır. Kontrollü olarak karşıdan karşıya geçmeleri için uygun bir ortam hazırlanmıştır. Sürücü ne kadar hızlı gelirse gelsin, yaya geçidine yaklaştığı takdirde hızını düşürmek durumundadır. Kurallara uymadığı zaman, maddi olarak para cezasına çarptırılır. Bu durum devam ettiği süreçte cezası giderek ağırlaşmaktadır. Trafik levhaları hakkında genel bilgiler edinmek için internet üzerinden araştırmalar yapabilirsiniz. Haklarınızı öğrenebilir ve suçlu gördüğünüz sürücülerin bu konuda ceza alması için trafik polislerine başvurabilirsiniz. Şehir içinde uygun görülen hız limiti altmış kilometre/saattir. Bu hızı geçen kimseler yüksek miktarda para cezasına çarptırılacaktır. İnsanların çoğunlukta olduğu şehir içlerinde, hız limitine aykırı davranan kişiler para cezasının yanında hapis cezası da alabilmektedir. Toplumsal ve trafik düzenini ayarlamak için konmuş olan trafik levhaları sayesinde; herkes faydalı olacaktır. Bazen isyan niteliğine ulaşan tavırlar yersizdir. Kayalık bir bölgende geçildiğini varsayarsak, oradan taş düşme olasılığı vardır. Bunu belirten bir işaret sayesinde daha temkinli olarak oradan geçiş sağlayabilirsiniz. Ancak bu işaretlerin de anlamlarını bilmeniz gerekmektedir. Trafik levhaları hakkında genel bilgiler edinip siz de bilinçli bir vatandaş olabilirsiniz.

 

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>