Yemek ve İçecek

12 Tane Basit, Hızlı ve Doyurucu Sulu Yemek Tarifleri

12 tane basit ve hızlı doyurucu yemek tarifi

Kış ayları yemeksel bağlamda vazgeçilmez mevsimimiz. Sulu ve yağlı yemeklerin tercih edildiği zamanlardır. Yaz aylarında sıcak havaların yağlı yemekleri tüketmememizde etkisi büyüktür. Soğuk aylarda ise sulu yağlı yemekler sıcak tutmaktadır bizleri. Kış aylarında hayatınıza yepyeni alışkanlıklar kazandırmalısınız. Kış aylarında kısa günler ne yemek yapacağınızı da şaşırtabilir.

12 Tane Basit, Hızlı ve Doyurucu Sulu Yemek Tarifleri

1- Ciğer Sote

Güzelce pişirilmiş Ciğer soteyi yağda kızartarak akşam kolay, hızlı ve doyurucu yemek yapabilirsiniz.

2- Bezelyeli Tavuk

Etli olarak yapabileceğiniz bezelye yemeği sulu olarak tüketebileceksiniz. Tavuk ve bezelye sebze ile et yemeğini sulu bir şekilde birarada bulunuyor.

3- Çırtma

Yöresel bir tarif olan çırtma çok sevdiğimiz kabaklarla hazırlanıyor. Çırpma olarak da bilinen bu nefis lezzet, fazla vakit almayan, pratik ve hafif bir seçenek.

4- Semizotu

Semizotunun herşeyi oluyor. Yoğurtlusu salatası kızartması herşeyi. Sağlıklı ve kolay bir sulu yemek tarifi tamda size göre. Etsiz sulu bir yemek.

5- Kremalı mantar sote

Çok vakti olmayanlar, hızlı ve pratik bir yemek yapmak isteyenler toplanın. Kremalı mantar sote, yediğiniz en lezzetli yemeklerden olacak, herkes onun için saatlerinizi mutfakta geçirdiniz sanacak.

6- Bat yemeği

Bol mercimekli, bol ekşili bat yemeği sıklıkla Tokat çevresinde yapılan nefis bir tarif. Doyuruculuğundan vazgeçilmeyen bu lezzetli tarifi hazırlamak da o kadar basit ki…

7- Tavuk sote

Pratik ve lezzetli tarifler arasında ilk üçe giren tavuk sote de basit sulu yemekler arayanların es geçmemesi gereken bir tarif. Evde tek başına olsan da onu yapar, afiyetle yersin.

8- Mantar yemeği

Mantarların protein oranı çok yüksek. Bunun yanı sıra sulu, fırın, kızartması herşeyiyle mükemmel bir yiyecek. Yapması ve bulunmasıda çok kolay.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>