1. Dünya ve Kurtuluş Savaşı Şehitlerimizin Listesi

3e5474292332e985802a88da80729353 1. Dünya ve Kurtuluş Savaşı Şehitlerimizin Listesi

Merhabalar değerli okuyucularımız, 1. dünya ve kurtuluş savaşı şehitlerimizin listesini sizlerle paylaşmak isteriz. I. Dünya Savaşı’na Almanya ile birlikte giren Osmanlı Devleti, Çanakkale Savaşındaki başarılı savunmaya, Irak’ta Kutü’l-Ammare’de Britanya ordusunu kuşatıp esir almasına ve savaşın son aylarında Kafkasya Cephesi’ndeki mücadeleleriyle kahraman askerlerimiz varlıklarını hissettirdiler.

1. dunya savasi 1. Dünya ve Kurtuluş Savaşı Şehitlerimizin Listesi

1. dünya ve kurtuluş savaşları münasebetiyle şehitlerimizin kimlikleri elbette not edilmiş ve şehit oldukları bölgelerde defnedilmişlerdir. Milli savunma bakanlığımız teşkilatınca şehitlerin hangi cephede vefat ettiklerini gösteren link aşağıdaki gibidir. Linke giriş sağlayarak 1. dünya ve kurtuluş savaşına katılan askerlerimizi ve varsa tanıdıklarınızı görebilmiş olacaksınız.

http://www.msb.gov.tr/Personel/SehitleriListele

duslerkulup indirme linki 1 1. Dünya ve Kurtuluş Savaşı Şehitlerimizin Listesi

http://turbobit.net/rfe080zo02nc.html

Kore Savaşında Şehit Olan Türklerin İsim Listeleri

Sarıkamış Savaşında Şehit Olanların İl İl Listesi

93 Harbinde Şehit Olan Askerlerimizin Listesi

Summary
Article Name
1. Dünya ve Kurtuluş Savaşı Şehitlerimizin Listesi
Description
I. Dünya Savaşı'na Almanya ile birlikte giren Osmanlı Devleti, Çanakkale Savaşı'ndaki başarılı savunmaya, Irak'ta Kutü'l-Ammare'de Britanya ordusunu kuşatıp esir almasına ve savaşın son aylarında Kafkasya Cephesi'ndeki mücadeleleriyle kahraman askerlerimiz varlıklarını hissettirdiler.
Author
   

Düşüncelerinizi bekliyoruz :)

<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>