Eğitim Dünyası

1. Dünya ve Kurtuluş Savaşı Şehitlerimizin Listesi

Merhabalar değerli okuyucularımız, 1. dünya ve kurtuluş savaşı şehitlerimizin listesini sizlerle paylaşmak isteriz. I. Dünya Savaşı’na Almanya ile birlikte giren Osmanlı Devleti, Çanakkale Savaşındaki başarılı savunmaya, Irak’ta Kutü’l-Ammare’de Britanya ordusunu kuşatıp esir almasına ve savaşın son aylarında Kafkasya Cephesi’ndeki mücadeleleriyle kahraman askerlerimiz varlıklarını hissettirdiler.

kurtuluş savaşı şehitlerimiz

1. dünya ve kurtuluş savaşları münasebetiyle şehitlerimizin kimlikleri elbette not edilmiş ve şehit oldukları bölgelerde defnedilmişlerdir. Milli savunma bakanlığımız teşkilatınca şehitlerin hangi cephede vefat ettiklerini gösteren link aşağıdaki gibidir. Linke giriş sağlayarak 1. dünya ve kurtuluş savaşına katılan askerlerimizi ve varsa tanıdıklarınızı görebilmiş olacaksınız.

http://www.msb.gov.tr/Personel/SehitleriListele

indirme

http://turbobit.net/rfe080zo02nc.html

Kore Savaşında Şehit Olan Türklerin İsim Listeleri

Sarıkamış Savaşında Şehit Olanların İl İl Listesi

93 Harbinde Şehit Olan Askerlerimizin Listesi

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>