Yerli Yapım Akıncı Silahlı İnsansız Hava Aracı Hakkında Bilgi Askeri Bölüm

Yerli Yapım Akıncı Silahlı İnsansız Hava Aracı Hakkında Bilgi


yerli yapım silahlı akıncı hava aracı

Değerli duslerkulup takipçilerimiz yerli savunma sanayimizin modellemelerinden bahsetmeye devam ediyoruz. Türkiye, silahlı hale getirdiği İHA sistemleri ile nokta operasyonlarında harekat gücünü artırmayı hedefliyor. ABD’den pradatör siparişi verdiğimizde olumsuz cevap alınca yapılan ilk iş yerli milli silahlı ihaları üretmek oldu. Bayraktar bu aşamada ilk yer alan öncülerden birisi. Yerli silahlı insansız hava araçları, keşif amaçlı bölgeye giden ihalarımız anlık olarak bölgedeki risklere müdahalede bulunup yoketme seçeneğine sahip olacak.

akıncı silahlı iha

Savunma Sanayi Müsteşarlığı AKINCI Projesi ile öne çıkan taarruz Akıncı Silahlı İnsansız Hava Aracında motor, servo motorları, radarlı otomatik iniş-kalkış sistemleri gibi bir çok kritik alt sistem yurtiçinde tasarlanıp imal edilecek. Bu çalışmalara TEI, Femsan ve Meteksan destek verecek. Aselsan ürünü kızılötesi kamera sistemleri (CATS FLIR), ELINT/SIGINT gibi elektronik dinleme alt yapısı, SAR ve hedefleme podu da yer alacak. Sistemın kullanacağı mühimmat ise Roketsan tarafından geliştirilecek.


Etiketler:, , ,

3 ay önce
  Askeri Bölüm kategorisine eklendi.
Yazar: Duslerkulup

Yerli Yapım Akıncı Silahlı İnsansız Hava Aracı Hakkında Bilgi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın