Wushu Sporu Nedir, Nasıl Yapılır Detaylı Bilgi Spor Dünyası

Wushu Sporu Nedir, Nasıl Yapılır Detaylı Bilgi


wushu sporu hakkında bilgi

Merhabalar sevgili misafirlerimiz, wushu sporu hakkında size bugün detaylı bilgi aktaracağız. Wushu sporunun Türkçe okunuşu “vuşu” dur. Kelime anlamı genel olarak savaş sanatlarıdır. Yani hem saldırı hemde savunma sanatıdır. Hem bir spor dalıdır hemde dövüş sanatıdır. Kişinin iç dünyası ile dövüş hareketlerinin tek bir bağlamda çalışmasıdır. İnsana ruhsal olarak zenginlik katıp, sağlığı korumaktadır.

wushu sporu nasıl yapılır geniş bilgi

Beden ve ruh uyumu wushu sporu için oldukça önemlidir. İnsan karakterinin geliştirilmesi iradenin ve öğrenme kabiliyetinin güçlenmesi içinde faydası vardır. Aslında gerçekte savaşın yanında akrobatik hareketler yaparak görsel bir şölen sunmaktır. Kung-fu sporuna benzemektedir. Çinlilerin bir tür savunma sanatıdır. Çıplak el ve silahlı dövüş sanatlarının farklı bir versiyonudur. Bıçakla, mızrakla, sopayla yapılabilmektedir. Bunların yanı sıra genel olarak silahsız olarak yapılıyor. Çünkü dövüş amacı güdülmediği için sadece kareografik görüntüler hissettirmek öncelik husustur.

Aşağıdaki vidyoda ise wushu sporu için ilginç taktikleri izleyebilirsiniz


Etiketler:, , , , ,

1 sene önce
  Spor Dünyası kategorisine eklendi.
Yazar: Duslerkulup

Wushu Sporu Nedir, Nasıl Yapılır Detaylı Bilgi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın