Üniversiteye Yerleştikten Sonra Yapılması Gerekenler Eğitim Dünyası

Üniversiteye Yerleştikten Sonra Yapılması Gerekenler


üniversiteye yerleştikten sonra ne yapılmalı

Değerli düşler kulüp takipçilerimiz, uzun bir periyottan geçtiniz. Tanımadığınız milyonlarca kişiyle yarıştınız. Ve sonunda o zorlu sınava girdiniz. Aldığınız puan her ne olursa olsun öncelikle hiçbirşeyin bitmediğini bilmelisiniz. Aldığınız puan istediğiniz bölüme yetmezse bile bir sonraki sene için size tecrübe oldu. Gelelim istediği puanı alıpta üniversite yolunu tutacaklara. Aslında asıl konumuz bunun üzerine olacak. Tercih yerleştirme işlemlerinizi yaptıktan sonra şu adımlarda bulunmalısınız. Öncelikle kredi yurtlar kurumunun ağustos ayında internet üzerinden açmış olduğu yurt başvurusunda bulunmayı ihmal etmeyin. Açıklanacak listelerde isminiz çıkarsa devlet yurtlarında barınma imkanı bulabilirsiniz. Eylül ayı civarında ise kredi veya bursluk için ayrı bir başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Bu aşamalar gideceğiniz şehirde hem parasal hemde barınma ihtiyaçlarınız için faydalı olacaktır.

üniversite sınavında neler yapılmalı

Bunlardan sonra yapmanız gereken bir sonraki şey ise gideceğiniz şehir ile ilgili birtakım araştırmalarda bulunmak olacaktır. Ulaşım imkanlarını göz önünde bulundurarak üniversitelerin akademik takvimlerini öğrenip uçak, otobüs biletlerinizi önceden ayırtmak sizin için iyi olacaktır. Üniversite dönemlerinde bilet bulmak sıkıntılı olabiliyor. Kaydınızı yapmak için üniversitenize gittikten sonra kalacağınız yeride ayarlayıp memlekete dönebilirsiniz. Umarız herşey gönlünüzce olur.


Etiketler:, , , ,

2 sene önce
  Eğitim Dünyası kategorisine eklendi.
Yazar: Duslerkulup

Üniversiteye Yerleştikten Sonra Yapılması Gerekenler Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın