Tropikal Meyveleri Tatmak İçin Dünyayı Gezmeniz Gerekmiyor

14obn5u Tropikal Meyveleri Tatmak İçin Dünyayı Gezmeniz Gerekmiyor

Tropikal meyveler tüketmekten hoşlanıyorsanız, sizleri Tazedirekt.com’a bekliyoruz. Yılın her anı sıcak olan tropikal iklim koşulları sayesinde dört mevsim boyunca taptaze tropikal meyveleri Tazedirekt.com’da bulabilirsiniz. Daha önce tropikal meyveler tüketmediyseniz, tropikal meyveler isimleri ya da görünüşleri ile size biraz tuhaf geldiyse veya şimdiye kadar hep tropikal meyve fiyatlarının çok yüksek olduğunu düşündüyseniz, Tazedirekt.com ile fikirlerinizi değiştireceğinize ve bu egzotik dünyaya derhal adım atacağınıza eminiz.

Tropikal meyveler nelerdir?

Dünya üzerinde yüzlerce çeşit tropik meyve vardır. Elbette bunların birçoğu yalnızca yetiştiği yerde tadılabilir. Ancak bazı tropik meyveler çoktan dünyanın her tarafına yayılmaya başladı bile. Türkiye’nin en çok aşina olduğu tropik meyveler ananas, kivi, Hindistan cevizi, mango ve avokadodur. Bunların dışında Türkiye’de bulabileceğiniz, hatta iklim koşulları sağlanabilen bölgelerde yetiştirilmeye başlanmış tropik meyveler de mevcuttur.

Son zamanlarda pitahaya, passionfruit, mangosten, carambola, rambutan, liçi ve pomelo gibi meyveler, popüler tropik meyveler arasında. Pitahaya, kavun ve kivi karışımına benzer bir tada sahiptir. Passionfruit, ekşi-tatlı bir lezzettedir ve özellikle meyve suyu ağız sulandırır. Mangostenin sert kabuğunun içinde yumuşak, zarif, kremamsı yapıdaki meyve ortaya çıkar. Bu meyve tatlı ve bol aromalıdır. Yıldız meyvesi adıyla da bilinen carambolanın lezzeti turunçgilleri andırır. Dikenli görüntüsüyle deniz kestanesine benzeyen rambutanındikenleri aslında yumuşaktır. Kabuğunuz soyduğunuzda içindeki yumuşak mayhoş lezzetli meyvesine ulaşabilirsiniz. Çok aromatik, şekerli ve yoğun bir tada sahip olan liçinin özelliği meyvesinin aşırı yumuşak ve sulu olmasıdır. Greyfurt büyüklüğünde bir limona benzeyen pomelo, benzediği meyvelerin aksine ekşi değil son derece şekerli ve tatlı bir meyvedir.

Tropikal meyveler nereden satın alınır?

Ananas ve kivi gibi bazı tropik meyve fidanları Türkiye’ye taşındı ve yerli üretim başladı. Bu meyveleri herhangi bir markette bulmak artık çok kolay. Hatta bazı tropik meyveler kent pazarlarında bile rahatlıkla bulunabilir. Ancak Türkiye’de üretilmesi iklim koşulları dolayısıyla mümkün olmayan bazı tropik meyveler, az sayıda firma tarafından ithal edilebiliyorlar. Ve ne yazık ki bu meyveleri çok nadir marketlerde ve internette bulmak mümkün olabiliyor.

Tazedirekt.com, istediğiniz an dört mevsim taze tropik meyveleri kapınıza kadar getiriyor. Anavatanlarında özenle seçilen tropik meyveler Tazedirekt.com sayesinde sizden yalnızca birkaç tık uzaklıkta.

    Makale Yazarı: Duslerkulup

Sizde yorum yazabilirsiniz...

Kameralı Sohbet