Tez Hazırlarken İzlenecek Yol Haritası Eğitim Dünyası

Tez Hazırlarken İzlenecek Yol Haritası


tez hazırlarken izlenmesi gerek yol haritası

Merhabalar değerli duslerkulup.com okuyucularımız, bugün sizlere önlisans,lisans, yüksek lisans, doktora gibi eğitim süreçlerinizde mecburi olarak hazırlamanız gereken tezi nasıl yapabileceğiniz konusunda sizlere yardımcı olacağız.Öncelikle bu konuyu anlatırken baştan belirtelimki bu konuyu internetten alınan toplama bilgilerle değil tez hazırlamış birisi olarak tamamen araştırma bilgi ve tecrübelerine dayanarak sizlere aktaracağım. Hiç lafı uzatmadan direk konuya girelim. Öncelikle tezinizi hazırlamak için üzerinde severek araştırma yapacağınız, ilgili olduğunuz bir alanda konunuzu belirlemelisiniz. Konunuzu tespit etmenizin ardından, internet, kitap, ansiklopediler ve daha önemlisi alanında kendisini geliştirmiş olan kişilerden de yardım alarak kaynak araştırması yapmalısınız. Yaptığınız her aşamayı bir karalama kağıdı olarak not defterinize not etmelisiniz. Ettiğiniz notlar tez araştırmanızda kaynaklar kısmına eklemenizde lazım olacaktır.

Teziniz yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor.Sırada tezinizde kullanmak için tablolar, veriler, görselleri araştırmak olacaktır. Unutmayın görseller tezde çok önemli yer kaplamaktadır. Sonrasında araştırdığınız tüm bilgileri kafanızda bir şablon oluşturarak belli bir sıralamaya göre sıralayın. Oluşturacağınız taslak teziniz olacaktır. Bilgileri microsoft office word belgesinde hazırlayacaksınız.Teker teker yazmaya başlayabilirsiniz.Tezinizdeki yazılar 12 punto ve Times New Roman yazı tipinde olmalıdır. Toplamda 5 ana başlıktan oluşması gerekmektedir.

1-Genel Bilgiler

1.1. Giriş

2- Yapılan Çalışmalar ve Bulgular

3- Tartışma ve Sonuç

4- Öneriler

5-Kaynaklar

Ana başlıklarınız yukarıda belirttiğimiz şekilde olmalıdır. Alt başlık olarak 1.1. – 1.1.2. şeklinde sıralamaya uygun olarak numaralandırma yapmalısınız. Bilgileri ekleme ve başlıkları numaralandırma işleminizi tamamlamanızın ardından içindekiler bölümünü oluşturabilirsiniz.Fakat bundan önce ufak bir ayar yapmanız gerekmektedir. I. sayfanız kapak, II. sayfanız önsöz, III. sayfanız içindekiler kısımlarından oluşmalıdır.Genel bilgiler ise 1. numaralı sayfa olarak başlamalıdır. İçindekiler kısmınıda alt başlıklar ve sayfa numaralarına göre teker teker sıralamalısınız. Word bilginiz ile otomatik şablonda oluşturabilirsiniz. Kaynaklar sayfanızın ardından ise en sonda kısa bir özgeçmişinizide yazarak tezinize son şeklini verebilirsiniz.

Hazırlamış olduğumuz içme suyu saflaştırma tezini indirip inceleyebilirsiniz.

Hazır tez şablonu indirme linki: http://turbobit.net/479w7unz147q.html


Etiketler:, , , , , , , , , , , , , ,

2 sene önce
  Eğitim Dünyası kategorisine eklendi.
Yazar: Duslerkulup

Tez Hazırlarken İzlenecek Yol Haritası Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın