Steyr Aug Piyade Tüfeği Hakkında Bilgi Askeri Bölüm

Steyr Aug Piyade Tüfeği Hakkında Bilgi


steyr aug piyade tüfeği

 

Steyr Aug Avusturya yapımı piyade saldırı tüfeğidir. Şimdiye dek en etkşn olarak Afganistan ve Irak savaşlarında kullanıldı. 1978’den beridir kullanımda ve 5.56 mm kalibreye sahip mermiler kullanmaktadır.  Şu anda Avusturya, Avustralya, Yeni Zellanda, İrlanda ve Lüksemburg orduları tarafından kullanılmaktadır. Normal piyade tüfeklerinden farklı olarak şarjörü biraz adha geridedir ve böylece silahın boyu aynı kalarak namlu uzunluğu arttırılmıştır. Bu da silaha büyük bir atış menzili kazandırmıştır. 600 metreye kadar etkili atış yapan bu silah dakikada 650 mermi atabilecek seriliktedir.

Ayrıca bu silah ABD, Arjantin, Brezilya, Bulgaristan, Kamerun, Hırvatistan, İtalya ve Hollanda özel timleri tarafından etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Silah Aliminyum kaplamadır ve dünyaya adını Counter Strike oyunu ile birlikte duyurdu.

 

Avusturya piyade tüfeği


Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , ,

3 sene önce
  Askeri Bölüm kategorisine eklendi.
Yazar: duslerkulup2

Steyr Aug Piyade Tüfeği Hakkında Bilgi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın