SGK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA TC İLE


SGK hizmet dökümü sorgulama www.sskhizmetdokumu.gen.tr/ sitesi sayesinde işyerinizin düzenli olarak primlerinizi yatırıp yatırmadığını,  farklı işyerlerindeki çalışma sürelerinizi, ilk sigortalı olduğunuz tarihi ve ay ay dökümlerinizi öğrenebilirsiniz. SGK hizmet dökümü sorgulama için 2 seçenek mevcut. Bu seçeneklerden ilki E-Devlet şifresi ile SGK hizmet dökümü sorgulama, ikincisi ise şifresiz olarak SGK hizmet dökümü sorgulama yapabileceğiniz E-SGM hizmetidir.

Eğer bir E-Devlet şifresi almak isterseniz herhangi bir PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile giderek 2 TL ödeyerek şifrenizi alabilirsiniz. Şifreyi aldıktan sonra SGK hizmet dökümü sorgulama için ilgili siteye girmelisiniz. Karşınıza gelen sayfada SGK hizmet dökümü sorgulamaiçin  T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girmelisiniz. SGK hizmet dökümü sorgulama için girdiğiniz bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olduktan sonra sisteme giriş yaparak SGK hizmet dökümü sorgulama için “e-hizmetler” menüsüne girmelisiniz. Burada yer alan SGK başlığı altında yer alan seçenekler arasından 4A hizmet dökümü seçeneğini seçmelisiniz.

E-Devlet sistemini kullanmak istemezseniz şifresiz olarak E-SGM sistemi üzerinden de SGK hizmet dökümü sorgulama yapabilmektesiniz. Şifresiz olarak SGK hizmet dökümü sorgulama için ilgili siteye girmeniz gerekmektedir. SGK hizmet dökümü sorgulama için karşınıza açılan ekranda sizden uyruğunuz sorulacaktır.  Daha sonra vatandaşlık numaranızı, nüfusta kayıtlı bulunduğunuz ili, doğum tarihinizi, nüfus  cüzdanı cilt numaranızı ve verilen güvenlik kodunu girmeniz gerekmektedir

    Makale Yazarı: Duslerkulup

Teşekkürler...