Sarı Kantaron Bitkisel Çayının Faydaları Nelerdir? Bitkiler ve Hayvanlar Alemi

Sarı Kantaron Bitkisel Çayının Faydaları Nelerdir?


sarı kantaron bitkisinin faydaları

Düşler kulübü okuyucularımız, bugün sizlere sarı kantaron isimli bitkisel çayının faydalarını sunacağız. Ana vatanı Avrupa, Kuzey Afrika ve Batı Asya olan sarı kantaron bitkisi dünyanın birçok bölgesinde yetişmektedir. Uzun ömürlü olması sebebiyle parlak, yıldız şeklinde sarı çiçekleri vardır. Büyütülmesi kolay olur hatta doğal olarak yabani ot olarakta çıkmaktadır. Son zamanlarda bitkisel besin takviyesi olarak satılmaktadır. Sarı kantaron bitkisinin en bilindik özelliği orta dereceli depresyon tedavisinde etkili olmasıdır. Orta ve hafif dereceli depresyonların tedavisinde faydası görülmektedir.
Yaralanmalar sonucu meydana gelen ağrıları hafifletir. Bel, cilt, baş ağrılarına oldukça iyi gelir. Stresi azaltır, sakinleştirici özelliği vardır. Anemi tedavisi, sarılık tedavisinde oldukça faydası vardır. Ayrıca sarı kantaron bitkisi uykusuzluk tedavisi için faydasını gören hastalarda vardır.

sarı kantaron bitkisel çayının faydaları

Sarı Kantaron Çayı Nasıl Hazırlanır?
Sarı kantaron çayını bitkinin kabuğundan, tohumundan, taze veya kurutulmuş yapraklarından hazırlayabilirsiniz. Türkiye’de kurutulmuş yapraklarını bitkisel ürün satan işletmelerden temin edebilirsiniz. Yarım bardak suyu kaynatın ve ardından içerisine 2-3 çay kaşığı kurutulmuş sarı kantaron ekleyin ve 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Sıcak ya da soğuk olarak tüketebilirsiniz. Çayın daha lezzetli olması için bir iki damla limon ya da organik bal kullanabilirsiniz.
Sarı kantaron çayının kullanımı için tavsiye edilen oran ise 4-6 hafta boyunca 1-3 bardak arası tüketmek ve daha sonra 2 hafta ara vermektir.


Etiketler:, , ,

1 sene önce
  Bitkiler ve Hayvanlar Alemi kategorisine eklendi.
Yazar: Duslerkulup

Sarı Kantaron Bitkisel Çayının Faydaları Nelerdir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın