Saç Dökülmesi Nedenleri Sağlık Köşesi

Saç Dökülmesi Nedenleri


Saçlar insanların en gözde yerleridir. Güzel bir görünüm katmak için en önemli silahtır. Bir okadarda can sıkıcıdır. Dökülen saçlar insanların hayatlarını bozar. Saçlarına güzel görünüm vermek isteyen insanlar için tam bir baş belasıdır saç dökülmesi. Saç dökülmelerinin çeşitleri nedenleri vardır. Bazıları genetik olup buna önlem yapılamamaktadır. Eni sonu saç dökülmesi o kişiyi vuracaktır. Saçlar dökülmesinin haricinde seyrekleşedebilir. Sağlık problemlerinin çoğu saç dökülmelerine sebep olabiliyor. Hatta bazı hastalıkların çözümü için yapılan tedavilerde bile saç dökülmeleri olabilir. Vucüdumuzun en hassas birimi olan saçlarımızı peki nasıl kontrol altında tutacağız. Tıbbi açıdan belirtilenlere göre günde 80 – 90 tel saç dökülmesi gayet doğaldır. Fakat aşırı saç dökülmelerinin yeri telafi edilemediği durumlarda kellik oluşabilmektedir.

Hormon bozukluklarına bağlı olarakta saçların dökülmesi olasıdır. Tüm bu olumsuzlukların yanında stres en büyük etkendir. Stresli olan insanlar etkilerini ilk olarak saçlarında görürler. Günde 150-200 tel saçınız dökülüyorsa problem var demektir. Bunun için doktor yardımı öncelikle almalısınız. Doktor aracılığıyla saç dökülmesi nedenleri ile çalışma yapmalısınız. Eski insanlar saç dökülmeleri için önemli keşifler yapmışlardır. Bıttım sabunu, sarımsak özleri gibi denemeler yapmışlardır ve bunların etkili olduğunu görmüşlerdir. Gün geçtikçe kimyasal dolu şampuanlar daha çok saç dökülmesinde etken olmaktadırlar. Erkeklerde saç dökülmesi bayanlara göre daha çok gözle görülürdür. Fakat bayanlarda da bir o kadar saç dökülmesi vardır. Bunuda gözardı etmemek gerekiyor. Kullanacağınız şampuan doğal ve işe yarar olmalı. Bunlar için güvenilir firmalara danışmalısınız. Şampuan saç dökülmesi satışı yapan güvenilir sitelere itibar etmelisiniz.


1 sene önce
  Sağlık Köşesi kategorisine eklendi.
Yazar: Duslerkulup

Saç Dökülmesi Nedenleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 61 aboneye katılın