S300 Karadan Havaya Füze Sistemi Hakkında Bilgi Askeri Bölüm

S300 Karadan Havaya Füze Sistemi Hakkında Bilgi


s300 rusya füzesi

 

S300 Rusya tarafından üretilen, kısa ve orta menzilde balistik füze gibi tehditleri yok eden bir karadan havaya hava savunma füzesidir. 2008 yılında uzun uğraşlarsounucu Rusya ile anlaşılıp bu silahı Türkiye de alıp Tsk’nın envanterine ekledi. Bu sistemin isabet orenı çok yüksek olduğu için dünyada çok popülerdir ve tüm ülkelerin bulundurmak istediği bir silah sistemidir. Yarı aktif güdümlü radar sistemiyle çalışmaktadır.

145 kg’lı parça tesirli bir savaş başlığına sahiptir. 400 km ‘lik bir daire diliminde kuş bile uçurtmaz. 7 metre uzunluğundadır ve yaklaşık 1.5 ton ağırlığa sahiptir. Rusya’nın yanı sıra Ermenistan, Belarus, Çin, Bulgaristan, Yunanistan, Çekoslovakla, Suriye, Hindistan ve İran tarafından kullanılmaktadır. Her bir bataryanın fiyatı 150 milyon doları bulmaktadır. Ayrıca Rusya bu sistemin bir üst modeli olan S400’lerin yapımını da tamamlamak için büyük uğraşlar veriyor.

s300 tsk


Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

3 sene önce
  Askeri Bölüm kategorisine eklendi.
Yazar: duslerkulup2

S300 Karadan Havaya Füze Sistemi Hakkında Bilgi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın