Rugby Sporunun Kuralları ve Oynanışı Hakkında Detaylı Bilgi Spor Dünyası

Rugby Sporunun Kuralları ve Oynanışı Hakkında Detaylı Bilgi


rugby sporu nasıl oynanır

Sevgili düşler kulübü okuyucularımız bugün sizlere Rugby isimli avrupada yaygın olan bir sportif müsabakayı tanıtacağım. Rugby sporunun temel mantğı ileriye doğru topu atmaktır. 15′er kişilik iki takımdan oluşmaktadır ve her bir devresi 40 dakikadır. 8 kişi ilerde, 7 kişi geride mevki alırlar. Futboldan tek farkı rugby sporunda defansif, güç gerektiren görevi forvetler alırlar. Çarpışma ve ağır mücadeleleri forvetler yapar. Rugby sporunun belirgin özelliği ise centilmenlik ve saygıdır. Rugby’de her iki takımda farklı özelliklerde onbeş oyuncu yer almaktadır. Forvetler sekiz kişi olarak en ağır işi yapmakta ve sürekli çarpışırlar. Diğer ekipler ise bu ağır adamlardan topu alıp kaçırmaları gerekir. Rugby de amaç topu karşı tarafın kale çizgisinin önüne geçirmektir amaç. 
rugby sporu hakkında genişçe bilgi

Rugby sporunu diğer sporlardan ayıran en büyük özelliği centilmenlik ve saygıdır. Maç boyunca fiziksel anlamda birbirine meydan okuyan takımların maç sonunda birlikte eğlenerek etkinliği dostça bitirebilmesi, yeri geldiğinde birlikte içerek şarkılar söylemesidir. Rugby maçlarında hakem ve takım kaptanları dışında konuşmak kesinlikle yasaktır. Hakem kararlarına itiraz kesinlikle suretle oyundan uzaklaştırma sebebidir.


Etiketler:, , , ,

1 sene önce
  Spor Dünyası kategorisine eklendi.
Yazar: Duslerkulup

Rugby Sporunun Kuralları ve Oynanışı Hakkında Detaylı Bilgi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın