Ödem Rahatsızlıkları İçin İyileştirici Bitki Çayları Bitkiler ve Hayvanlar Alemi

Ödem Rahatsızlıkları İçin İyileştirici Bitki Çayları


ödem rahatsızlıkları için iyileştirici etki

Değerli düşler kulüp okuyucularımız bugün sizlere halk arasında vücudun su tutması olarak bilinen ödem hakkında konuşacağız. El, kol, bilek, bacak ve ayaklarda görülen ve vücudun geneline yayılan ödem genetik, fiziksel aktivite eksikliği, aşırı tuzlu beslenme, ameliyat, hamilelik, şeker hastalığı, adet dönemi, menopoz, bazı ilaçlar ve kötü beslenme gibi sebeplerle görülebilmektedir. Öncelikle tedavisi olarak mutlaka uzman hekim desteği almalısınız. Tıbbi destek almadan asla bitki çaylarına yönelmeyin. Çünkü her hastalığın başka bir sebebi olabilir. Ödem söktürücü bitki çayları ile vücutta biriken fazla sıvılardan kurtulabilirsiniz. Belirttiğimiz gibi bunun ana temel sebebini öğrenmeye çalışmalısınız. Tuzu sofranızdan azaltmaya özen gösterin. Alkol ve sigarayı kullanıyorsanız bunlarıda çıkarmalısınız hayatınızdan. Kızartmalardan da uzak durmaya çalışın.

Maydanoz çayı: İdrar söktürücü etkisi ile bilinir. Antioksidan etkisiyle vücudu temizler ve kolesterolü düşürücü etkisi vardır. 1 bardak maydanoz çayını 2 çay kaşığı kurutulmuş maydanoz veya 4-5 sap taze maydanoz yapraklarından hazırlayabilirsiniz.

ödem hastalıklarına kesin tedavi

Karahindiba çayı: Özellikle iltihaplı hastalıklarda iltihabı azaltmak için önerilir. Ödem sökücü etkisinin yanı sıra iyi bir antioksidandır ve yaşlanmanın ciltte görülen etkilerini geciktirmeye yardımcı olur.

Ekinezya çayı: Maydanoz ve karahindiba çayına oranla idrar söktürücü etkisi daha azdır ancak özellikle bulaşıcı hastalıkların yaygın olduğu kış aylarında vücudu güçlendirerek hastalıklara karşı korur ve nezle, grip gibi hastalıkların daha kısa sürede iyileşmesine yardımcı olur.


Etiketler:, , , ,

1 sene önce
  Bitkiler ve Hayvanlar Alemi kategorisine eklendi.
Yazar: Duslerkulup

Ödem Rahatsızlıkları İçin İyileştirici Bitki Çayları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın