MP5K Hafif Makinalı Tüfek Askeri Bölüm

MP5K Hafif Makinalı Tüfek


mp5 hafif makinalı

MP5K Hafif Makineli Tüfek

Alman Heckler & Koch silah firması tarafından üretilen MP5 serisinin son versiyonu olan MP5K hafif makinalı tüfek oldukça kullanışlı bir tasarıma sahiptir. Yakın muharebenin vazgeçilmezlerinden olan bu silah yaklaşık 2.5 kg ağırlığındadır. Özellikle özel operasyonlarda sıkça kullanılan bu silah Türkiye, Japonya, ABD, Arjantin, Bulgaristan ve Brezilya’da bolca bulunmaktadır.

Tekli atış, üçlü atış ve tam otomatik şeklinde 3 atış modu bulunan tüfek özellikle tekli ve üçlü atış modlarındaki isabet oranlarıyla göz doldurmaktadır. 150 metreye kadar etkili bir şekilde atış yapma özelliğine sahip bu tüfek Türkiye’de polis, jandarma ve Türk silahlı kuvvetlerinin çeşitli alanlarında kullanılmaktadır. Susturucu gibi çeşitli ekipmanlar da takılabilen silah bu ekipmanlar sayesinden çok daha kullanışlı hale gelebiliyor.

 


Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , ,

4 sene önce
  Askeri Bölüm kategorisine eklendi.
Yazar: duslerkulup2

MP5K Hafif Makinalı Tüfek Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın