Milli Yapım Denizaltı Savunma Harbi Roketinin Detaylı Özellikleri Askeri Bölüm

Milli Yapım Denizaltı Savunma Harbi Roketinin Detaylı Özellikleri


milli yapım denizaltı savunma harbi roketi

Merhabalar değerli okuyucularımız bugün sizlere milli yapım olan Deniz altı Savunma Harbi Roketinin detaylı özelliklerini sunacağım sizlere.  Kara ve hava kuvvetlerimizdeki savunma sanayimizdeki gelişmeler aynı hızda deniz kuvvetlerimizde de yürütülmektedir. Deniz kuvvetleri hedeflerine karşı en yüksek kapasitede ve etkili savunma sağlayacak harbi isimli roketi üretti. Deniz altında ve deniz üstünde gelişmiş roket fırlatma gücüne sahip. Hedeflerini en etkin bir şekilde yokedebilen Harbi roketi deniz üstünde 500 metre ile 2 km menzili ile su altında ise 15 ile 300 metre derinlikte gitmektedir.

milli yapım denizaltı savunma harbi roketinin detaylı özelliği

DSH silah sistemi tekli ve çoklu olarak ateşlenebilme özelliğine sahiptir. Roketin üstünde bulunan güçlü savaş başlığı hedefi nokta atışı yaparak imhasını sağlayabilir. Sistemde otomatik yönlendirme ve manuel olarak yönlendirilme özelliği bulunmaktadır. Tek seferde 6 adet mühimmat atabilmektedir. Roketi atan sistem teknolojisi sayesinde hedefe otomatik kilitlenebilme özelliği vardır.  Bir mühimmatı ateşleme aralığı 0.8 saniye olan sistem, yakıt olarak az duman çıkaran katı yakıt teknolojisinden faydalanmaktadır. Son teknoloji harp başlığının ağırlığı 12 kilo olan silahın roket uzunluğu 1300 milimetredir. Zaman ayarlı veya otomatik kontrol sistemi ile derinlik ayarlaya bilme özelliğine sahiptir.

 


Etiketler:, , ,

3 ay önce
  Askeri Bölüm kategorisine eklendi.
Yazar: Duslerkulup

Milli Yapım Denizaltı Savunma Harbi Roketinin Detaylı Özellikleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın