Medikal Ayak Bakımında Nasır ve Deforme Tırnak Sağlık Köşesi

Medikal Ayak Bakımında Nasır ve Deforme Tırnak


Medikal ayak bakımı hem sağlık hem de estetik açıdan önemli bir uygulama olup, bu işlemler esnasında kliniğimizde tıbbi cihazlar kullanılmaktadır. Yani her manikür ve pedikür uygulamalarında kullanılan sabit aletler dışında özel cihazlar tercih edilmektedir. Bu durum da aslında medikal ayak bakımının önemini bir kez daha ortaya koymaktadır. Medikal ayak bakımı öncesinde ilk olarak kişilerin el ya da ayakları sterilize edilir ve daha sonrasında da hekimlerimiz tarafından ayaklar incelenerek bir sorun olup olmadığı analiz edilir. Eğer tırnaklarda bir problem varise hemen gerekli olan tedavilere yönelik bakımlar ve işlemler yapılarak, tırnakların olması gerektiği görünüm ve sağlığa kavuşması sağlanır.

Deforme tırnak da tıpkı biraz önce söz ettiğimiz gibi ayakların analizinde fark edilebilecek olan önemli bir ayak problemidir. Genellikle aşırı sıkı ayakkabılar içerisinde baskıya maruz kalan parmaklarda meydana gelen deforme tırnak; yine özel bakımlar ile tedavi edilebilmektedir. Eğer deforme tırnaklarda kalınlaşma söz konusu ise öncelikle uzmanlarımız kalınlaşmış tabakayı inceltme ile uygulamaya başlarlar. Daha sonrasında inceltilen tırnak yapısı özel jeller ile jel tırnak adı verilen uygulama ile düzgün bir görünüm elde eder ve bu sayede deforme tırnak düzgün bir biçimde uzayarak kendi kendini tedavi etmiş olur. Bilinmelidir ki bu jel uygulaması kesinlikle bir protez işlemi değildir ve tırnak hava alabilmektedir.

Nasır bakımı ise son derece dikkat edilmesi gereken ve neredeyse herkeste olabilen bir ayak sorunudur. Uzun süreli ayakta durma, aşırı kiloya bağlı tabana yüklenen baskılar, yanlış ayakkabı tercihi vb. birçok sebepten dolayı meydana gelebilen nasırların bakımı da kliniğimiz tarafından özenli bir biçimde yapılmaktadır. Nasır bakımı ve diğer ayak problemlerinin tedavisini uzman kişiler tarafından yapan Beautyderm ile görüşmek ve diğer medikal ayak bakımları hakkında detaylı bilgi almak için www.beautyderm.net internet sayfamızı ziyaret ederek iletişim numaralarımızdan bizlere kolaylıkla ulaşabilir ve medikal ayak bakımları, el bakımları ve diğer uygulamalarımızdan yararlanabilirsiniz. Unutmayın ayak ve el sağlığımız hem sağlık hem de estetik açıdan oldukça önemlidir.


11 ay önce
  Sağlık Köşesi kategorisine eklendi.
Yazar: Duslerkulup

Medikal Ayak Bakımında Nasır ve Deforme Tırnak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın