Klimamın Fanı Çalışıyor Ancak Isıtma ve Soğutma Yapmıyor

Bu sorun genel olarak teknik veya mekanik bir arızaya işarettir. Termostatın arızalanması veya bağlantılarından birinde sorun olması muhtemel bir durumdur, ekovat termiği arıza yapmış olabilir, ekovat rölesinde bir arıza meydana gelmiş olabilir, ekovat arızalanmış olabilir. Her durumda bu türlü bir sorunla karşılaşmanız halinde, bireysel olarak herhangi bir kontrol yapmaya gerek duymadan, Fikirtepe Arçelik Servisi teknik personelinden, profesyonel olarak yardım talebinde bulunmanız gereklidir. Sorunun net olarak tespit edilmesi ve tamirat süreci, ileri teknolojiye sahip klimaların teknolojisi ile ilgili bilgi birikimine ve deneyime sahip profesyonel teknik personel tarafından yapılmalıdır.

Klima Çalıştığında Sigorta Atıyor

Klimanın elektrik besleme kablosunda bir kısa devre olabilir ve bu tehlikeli bir durumdur, acil olarak yetkili kişiler tarafından kontrol edilmesi ve sorunun giderilmesi gerekir. Elektrik akımı taşıyan kablolardan biri yerinden çıkmış olabilir ve bunun kontrolünün mutlaka alanında profesyonel kişilerce yapılması önerilir. Fan motorunun sargılarında bir kısa devre oluşmuş olabilir ve bu durumun tespiti de alanında uzman olan kişiler tarafından yapılmalıdır. Ekovat sargılarında bir kısa devre oluşmuş olabilir, bu tür bir sorunla karşılaşıldığında, vakit geçirmeden Uğurmumcu Arçelik Servisi teknik personellerinden, profesyonel yardım talebinde bulunmanızı öneririz. Bu türlü sorunlar hayati tehlikeler içerdiği için, hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulması gerekir.

Klimaların sürekli kullanıma bağlı olarak çeşitli dış etkenlerden kaynaklı performanslarının düşmesi kaçınılmazdır, bu nedenle periyodik bakımlarının zamanında yetkili personeller tarafından yapılması gereklidir. İleri teknoloji ürünü olan cihazların, farklı teknolojilerini tanıyan teknik personeller tarafından temizlenmesi, klimaların başkaca sorun ortaya koymadan verimli bir şekilde çalışmasını sağlar. Klimanızın periyodik bakımı için Ünalan Arçelik Servisi çağrı merkezinden hizmet talebinde bulunabilirsiniz. 24 saat olarak hizmet sağlayan mobil ünitelerimiz tarafından, hizmet talepleriniz ilettiğiniz aciliyet durumuna göre, her saat olmak üzere kısa süreler içerisinde yanıtlanabilmektedir. Çağrı merkezimizin yanı sıra tüm hizmet taleplerinizi detaylarıyla birlikte web platformumuz aracılığıyla da tarafımıza iletebilirsiniz. Klimanızın kullanma kılavuzunda sorununuzla ilgili herhangi bir öneri bulunmuyorsa, çağrı merkezimizle hızlı bir şekilde iletişime geçmenizi öneriyoruz. Sorunla birlikte ısrarlı şekilde klimayı çalıştırmak, başka teknik arızaların ortaya çıkmasına neden olabilir.

 

 

    Makale Yazarı: Duslerkulup

Teşekkürler...