Kış Aylarında Öksürüğe İyi Gelen Bitkisel Çaylar Bitkiler ve Hayvanlar Alemi

Kış Aylarında Öksürüğe İyi Gelen Bitkisel Çaylar


kış aylarında öksürüğe iyi gelen içecekler

Düşler kulüp okuyucularımız, bildiğiniz gibi soğuk kış ayları geldi çattı. Soğuk havaların etkisiyle insanlarımız toplu ortamlardan korunamadığı için virüslerin etkisi altında kalıyor. Bulaşıcı hastalıklar ise bu havalarda oldukça kolay olarak yaşayabiliyorlar. Bu sebeple kış aylarında sağlığımıza dikkat etmemiz önemli. Özellikle çalışanlar için hastalanmamak çok önemli. İş, eğitim yaşantılarının etkilenmemesi açısından bu duruma dikkat edilmeli. Kuru öksürük çekenlerin ilk yapması gerekenler ılık bişeyler içmek. Boğazınızı sürekli yumuşatmaya özen göstermelisiniz. Soğuk algınlığı nedeniyle oluşan öksürük içinse hem öksürüğünüzü alacak hem de vücudunuzu güçlendirmenize yardımcı olacak nane çayı, zencefil çayı ve adaçayı içebilirsiniz. Bu çayların içerdiği vitamin ve mineraller, hastalık nedeniyle oluşan öksürüğün dışında, hapşırmalarınızı, ağrılarınızı, burun akıntısını hafifleterek antibiyotik etkisi teşkil edecektir sizin için. Mutlaka doktora görünmeyi ihmal etmeyin.

Zencefil Çayı: Nezle, grip nedeniyle yaşanan öksürükler için zencefil çayı kullanabilirsiniz. 2-3 santimlik bir zencefili rendeleyerek bir bardak sıcak suya atın ve 10-15 dakika demlenmesini bekleyin. Yemeklerden sonra günde 3 bardak içebilirsiniz.

soğuk algınlığına ne iyi gelir

Nane Çayı: Halk arasında nane limon çayı soğuk algınlığı tedavisinde ve öksürüğe karşı en etkili bitkisel çaylardan biridir.

Adaçayı: Zararlı toksinlerin vücuttan daha hızlı atılmasını sağlayan adaçayı aynı zamanda kuru öksürüğe karşı boğazı yumuşatmak içinde kullanılır. Eğer boğaz ağrınız varsa adaçayını demledikten sonra soğutun ve bir kaç damla limon ekleyerek gargara suyu olarak kullanın. İltihap giderici olarak tüketebilirsiniz.


Etiketler:, , , ,

1 sene önce
  Bitkiler ve Hayvanlar Alemi kategorisine eklendi.
Yazar: Duslerkulup

Kış Aylarında Öksürüğe İyi Gelen Bitkisel Çaylar Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın