Kerim Türe’nin Girişimcilik Serüveni Eğlence Dünyası

Kerim Türe’nin Girişimcilik Serüveni


Türkiye’nin en geniş hacimli e-ticaret sitelerinden biri olan Modanisa, 2011 yılında kuruldu. Modanisa.com’un kuruluşunda girişimci Kerim Türe ve 3 arkadaşı görev aldı. Bir startup projesi olarak yola çıkan Modanisa.com, kısa sürede milyon dolarlık cirolara ulaştı. Yurtdışına da açılan Modanisa, gelirinin hemen hemen yarısını dünyanın 75 ülkesinden elde eder duruma geldi. Modanisa.com’un kuruluşunda tesettür giyiminde sektördeki açık tespit edilerek hareket edildi. Şirketin kısa sürede bu kadar büyük başarıya ulaşmasından sonra kurucu ortaklardan biri olan ve bugün hala Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almaya devam eden Kerim Türe’nin tanınırlığı bir hayli arttı. Peki, Kerim Türe kimdir? Gelin, girişimcilik camiasının duayenlerinden olan bu ismi birlikte tanıyalım.

Modanisa Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe eğitim hayatını Marmara Üniversitesi’nde sonlandırdı. Kerim Türe ve arkadaşları, henüz üniversitede öğrenciyken karlı bir projeye imza attı. Üniversite bittikten sonra kurumsal hayata adım atan Türe, girişimcilikten aldığı tadı, kurumsal hayattan alamadı ve 5 yıllık tecrübesinden sonra işinden ayrılarak girişimcilik dünyasına adım attı.

Kendisini bir girişimci, yatırımcı ve hayalci olarak tanımlayan Kerim Türe; 2004 yılında YouthRepublic, 2008 yılında Goril AS, 2010 yılında İstanbul Business School ve 2011 yılında da Modanisa.com’un kurulumunda yer aldı. Kerim Türe’nin bu şirketlerde hala ortaklığı bulunuyor. Sektörün en başarılı isimlerinden olan bu şirketler, faaliyetlerine büyük bir hızla devam ediyor. Şirketlerin sektördeki başarısı, Kerim Türe’nin profesyonel hayattan vazgeçip kendi hayalini izlemesinin ne kadar doğru bir karar olduğunu bizlere gösteriyor.

Kerim Türe, bugün Modanisa Yönetim Kurulu Başkanı görevine devam ediyor. Kendisinin sektördeki yeni girişimleri ya da yatırımları, özellikle Türkiye’deki girişimci adayları tarafından büyük bir merakla bekleniyor.

 

 


2 ay önce
  Eğlence Dünyası kategorisine eklendi.
Yazar: Duslerkulup

Kerim Türe’nin Girişimcilik Serüveni Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın