Kansızlık veya Anemi Hastalığı İçin Bitkisel Kür Tedavisi Sağlık Köşesi

Kansızlık veya Anemi Hastalığı İçin Bitkisel Kür Tedavisi


kansızlık ve anemi hastalığı için bitkisel kür tedavisi

Değerli duslerkulup.com okuyucularımız, insanlık gün geçtikçe farklı farklı hastalıklarla baş etmektedir. Hatta bazı hastalıklar yüzünden her gün binlerce insan hayatını kaybetmektedirler. Bunlardan biriside anemi veya halk arasında kansızlık olarak bilinen hastalıktır. Bu hastalıkta, kan kaybı, yetersiz alyuvar üretimi ve alyuvar yıkımının fazla olmasından kaynaklanmaktadır. Bu hastalık kalıtsalda olabilmektedir. Tedavi için bu hastalıkta mutlaka doktora başvurulmalıdır. Her zaman ilk tedavi yolunuz tıbbi destek olmalıdır. Alternatif tıptan da destek almak isteyenler olabilir. Bu tür hastalıklarda olur olmaz tedavi yöntemlerinden uzak durulmalı daha net olarak dikkatli olunması gerekmektedir. Bitkisel tedaviye başvurayım derken kansızlığı daha da tetikleyebilirsiniz. İbrahim Saraçoğlu alternatif tıp olayında kendisini ispatlamış bir bilim adamımızdır.

Demire bağlı olan anemi ve kansızlık rahatsızlıkları için bitkisel kürlerden destek alabilirsiniz. İbrahim saraçoğlu, kereviz ve ıspanak kürü önerisinde bulunmaktadır. Saraçoğlu, tedavi sürecinde çikolatadan ve aşırı tatlı tüketiminde uzak durulmasına ve günde bir bardak çay ve kahve tükelmemesine dikkat çekmektedir.

Kansızlık veya Anemi Hastalığı İçin Bitkisel Kür Tedavisi Nasıl Hazırlanır?

Kaynamakta olan bir litre suyun içerisine 200 gram ince dilimlenmiş kerevizi atınız ve ağzı kapalı olarak kısık ateşte on dakika haşlayınız. Ardından 10 dakika geçtikten sonra 250 gram ıspanağı ekleyip ağzını kapatıp 5 dakika daha haşlamalısınız. Soğumasına bırakın. Bir şişeye boşaltın ve sabah akşam aç karna veya kahvaltıdan bir saat sonra bir su bardağı içmelisiniz. 15 günün sonunda 10 gün ara vereceksiniz. Dinlenme süresi bittikten sonra aynı şekilde 15 gün daha tedavi uygulanıp bırakılmalıdır.

Not: Şeker hastaları bu bitkisel tedaviyi uygularken dikkatli olmalıdırlar.

 


Etiketler:, , , ,

2 sene önce
  Sağlık Köşesi kategorisine eklendi.
Yazar: Duslerkulup

Kansızlık veya Anemi Hastalığı İçin Bitkisel Kür Tedavisi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Sosyal Medya

FacebookTwitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 61 aboneye katılın