Kabe-i Muazzama’nın Resimlerle Tarihi Geçmişi

%name Kabe i Muazzamanın Resimlerle Tarihi Geçmişi

Sevgili duslerkulup.com okuyucularımız, bugün sizlere dinimizin önemli kutsal mekanlarından olan Kâbe-i Muazzama’nın geçmişten günümüze tarihçesini fotoğraflar eşliğinde tanıtmaya çalışacağız. Öncelikle Kutsal kıblemiz Kâbe’nin tarihsel olarak nasıl varolduğunu inceleyelim. 

11ty3h1 Kabe i Muazzamanın Resimlerle Tarihi Geçmişi

Hz. Adem ile Havva cennetten çıkarıldıkları zaman yeryüzünde buluştuklarında Allah’a şükrederler. Hz. Adem, bu buluşmaya şükür etmek için cennette etrafında tavaf edip ibadet ettikleri nurdan sütunun tekrar kendisine verilmesini diler.

2mo8ivk Kabe i Muazzamanın Resimlerle Tarihi Geçmişi

Allah tarafından bu sutün gönderilir. Zamanla kaybolan sutünün arkasında taş kalır. Hz. Şit dört köşeli bir bina inşaa eder. Hacer-ül esved isimli cennetten gelen taşıda bu binanın bir köşesine yerleştirir. Nuh tufanında kumlar altında gizli kalan Kâbe Allah’ın emriyle Hz. İbrahim ve ailesi tarafından kazılır ve temeli bulunur.

jj698o Kabe i Muazzamanın Resimlerle Tarihi Geçmişi

Kâbeyi tekrar inşaa ederler. İslam bilginleri arasında ise şu bilgiye inanılmaktadır. “Allah gökleri ve yeri yaratmadan 40 yıl ince, Kabe su üzerinde bir köpük halinde bulunuyordu.” Yeryüzü o köpükten döşenmiştir. Dolayısıyla Kabe, kâinatın mayasını oluşturmaktadır.

2u9inme Kabe i Muazzamanın Resimlerle Tarihi Geçmişi

w03s4z Kabe i Muazzamanın Resimlerle Tarihi Geçmişi

2r5eyqu Kabe i Muazzamanın Resimlerle Tarihi Geçmişi

    Makale Yazarı: Duslerkulup

Sizde yorum yazabilirsiniz...

 Kameralı Sohbet