Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı Timi Hakkında Bilgi Askeri Bölüm

Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı Timi Hakkında Bilgi


tsk özel harekat timi

Merhabalar düşler kulüp okuyucularım, sizlere bugün Türk Silahlı Kuvvetlerinin en önemli operasyonel timlerinden olan JÖAK yani açılımıyla Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı Timini tanıtacağım.Jandarma Genel Komutanlığı’nın en seçkin birliği sayılan JÖAK, uçak, tren, gemi otobüs kaçırma, rehine alma, bina işgali ve hücre evi baskını ile yaşanacak doğal afetlerde hayat kurtarmak amacıyla kurulmuştur.

jöak baskın

Özel birliği dönemin Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Aytaç Yalman kurdurttu. Yüzde 80’i subay, astsubay gibi rütbeli personelden oluşan tim mensupları gerçekleştirdikleri kusursuz operasyonlar ile tanınmaktadır.
jöak timi nasıl baskın yapıyor

Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK) bünyesinde, Özel Harekat (JÖH), Arama ve Kurtarma Taburları ile Barışı Destekleme Bölüğü bulunuyor. Operasyon ve Özel Harekat Taburu’nda 124’er rütbeli personel görev yapıyor.

tsk nokta operasyon
Bünyesinde; Dağcılık, Su Altı ve Köpekli Arama-Kurtarma timleri bulunun Arama-Kurtarma Taburu’nun mevcudu 235 kişi. 3 Tabur ile 1 Bölük’ten oluşan JÖAK’ta 700’ü aşkın ‘Rambo’ yeralıyor. Sadece JÖH Taburu’nda özel eğitimli er ve erbaşlar bulunuyor. Tim mensupları, olası bir terörist eyleme karşı heran hazır olmak amacıyla Esenboğa Havalimanı ve Behiçbey Tren İstasyonu’nda düzenli olarak eğitim tatbikatları gerçekleştiriyor.

özel harekat tren


Etiketler:, , , , , ,

4 sene önce
  Askeri Bölüm kategorisine eklendi.
Yazar: Duslerkulup

“Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı Timi Hakkında Bilgi” için 2 Yorum

  1. Batuhan dedi ki:

    Bu gibi vatani gorevleri para icin yapmayin icinde vatan sevgisi olan parasini sormaz e tabii ki maaş almak zorundayiz geçinmek için ama bu gibi işler para için yapilmamali…

  2. mahmut cangoz dedi ki:

    jöak maaşı kaç

Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı Timi Hakkında Bilgi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın