İçtiğimiz Su Şişeleri Gelecekte Jelimsi Olacak Sağlık Köşesi

İçtiğimiz Su Şişeleri Gelecekte Jelimsi Olacak


su içmek artık şişelerden olmayacak

Değerli duslerkulup.com misafirlerimiz, insanlar günde 1.5 – 2 litre aralığında su tüketmektedirler. Su bizler için çok önemli hayat kaynağıdırlar. Çünkü vucudumuzun büyük çoğunluğu sudan oluşmaktadır. Fakat içtiğimiz sular ne kadar sağlıklı sorusu her zaman kafamızı tırmalar. Plastik şişeler güneş ile uzun süre temas ettiğinde içindeki suyla tepkimeye girerek kanserojen etkisini gösterebilmektedir. Bunun yanında çevreyi kirletmemek, yenilenebilir enerji kaynaklarını artırmak için uğraşan bilim adamları yeni bir keşif yaptı.

su şişeleri gelecekte nasıl olacak

İnsanlar artık yuvarlak jeli ısırıp emerek içindeki suyu içecek. ‘Ooho!’ gastronomik bir terim olan küreselleştirme kullanarak yapılıyor. Suyu çift jelatin kattan oluşan bir zar kapsıyor. Kahverengi yosundan alınmış sodyum aljinat (E-401) ile kalsiyum klorür’ü (E-509) suyun dış yüzünü oluşturmak için jelleştirmekten oluşuyor. ‘The Ooho!’ küreleri karbon salımını ve atık plastik sayısını azaltmak için ortaya çıkmış. Ayrıca bu jelleri isterseniz yiyecek olarakta yiyebilirsiniz. Hiçbir şekilde vucuda zarar vermemektedir.


Etiketler:, , , , , ,

2 sene önce
  Sağlık Köşesi kategorisine eklendi.
Yazar: Duslerkulup

İçtiğimiz Su Şişeleri Gelecekte Jelimsi Olacak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın