Herhangi Bir Yere Bulaşan Kan Lekesinin Çıkarılması Sağlık Köşesi

Herhangi Bir Yere Bulaşan Kan Lekesinin Videolu Anlatımlı Çıkarılması


herhangi bir yere bulaşan kan lekesinin çıkarımı

Saygıdeğer okuyucularımız kan lekesi çıkarma blog yazımızda bulunmaktasınız. Sizleri aramızda görmekten oldukça keyif duyduk. İnsanız hepimiz akan kan damarda durmaz misali bir müsibet gelmiş olabilir başınıza ve şuan bir yere kan damladı. Kan lekeleri oldukça sık yaşanan ve nasıl çıkarılabileceği bilinmeyen bir durumdur. Hepimizin çocuğunun sıyrılan dizinden veya küçük kesiklerden oluşan kan damlalarının neden olduğu kan lekelenmeleri hiç de az rastlanan durumlar değildir. Üzerine kan bulaşmış giysinizi soğuk suyun altında yıkayın. Eğer kan bulaşır bulaşmaz bu işlemi uygulayabilirseniz, lekeyi tamamen temizleme şansınız oldukça yüksek olacaktır.

kumaşa bulaşan kan lekesi nasıl çıkar

Eğer leke halınız ya da mobilyanızın üzerinde ise temiz bir bez parçası ya da sünger ile lekeyi nazikçe silmelisiniz. Burada dikkat etmeniz gereken ise kesinlikle sıcak su kullanmamaktır. Sıcak su kesinlikle kullanmayın çıkartması daha zor olacaktır.  Oksijenli su kullanmakta ayrıca önemli bir yardım vasıtası olacaktır. Daha güçlü lekelerde ise amonyak kullanabilirsiniz. Bunun için bir yemek kaşığı amonyağı yarım bardak soğuk su ile karıştırmalı ve lekenin üzerine uygulamalısınız. Kurumuş kan lekesini ise giysilerinizde, çarşafta farklı yerlerde kurumuş kan lekesini diş macunu ile temizleyebilirsiniz. Bunun için macunu lekeli bölgeye dikkatlice uygulamalı, sonrasında diş macununun iyice kurumasını beklemeli ve soğuk suyla durulamalısınız.


Etiketler:, , , , ,

4 hafta önce
  Sağlık Köşesi kategorisine eklendi.
Yazar: Duslerkulup

Herhangi Bir Yere Bulaşan Kan Lekesinin Videolu Anlatımlı Çıkarılması Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Sosyal Medya

FacebookTwitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 61 aboneye katılın