Gotlar Sütunu Hakkında Özet Bilgi Eğitim Dünyası

Gotlar Sütunu Hakkında Özet Bilgi


gotlar sütunu ile ilgili detaylı bilgi

Değerli takipçilerimiz, eğitici bilgiler vermeye devam ediyoruz. Siz değerli misafirlerimiz için İstanbul’da Gülhane Parkı’nda bulunan dikili taş olan gotlar sütunu hakkında özet bir bilgi paylaşacağız. Bilgi yarışmalarında, fotoğraflarda farklı yerlerde denk gelebileceğiniz farklı bir mimari yapıdır. Kimin için dikildiği bilinmemekte, üstündeki yazılardan Gotlara karşı kazanılmış bir zaferin anısına dikildiği anlaşılmaktadır.

gotlar sütunu hakkında özet bilgi

Önceleri Roma İmparatoru II. Claudius’un diktirdiği sanılmışsa da bu imparatorun İstanbul’a hiç gelmediği anlaşıldığından bu görüş geçerliliğini kaybetmiştir. Daha sonraki araştırmalar sütunun, I. Theodosius ya da I. Constantinus için diktirildiği savını kuvvetlendirmiş ve İ.S. 4. yüzyıla ait olduğunu ortaya koymuştur. Sütun, mavi damarlı mermerden tek parça olarak yapılmış ve üç basamaklı bir kaide üstüne oturtulmuştur. Yüksekliği 15 m.dir ve üstünde bir de başlık bulunur.


Etiketler:, , , ,

8 ay önce
  Eğitim Dünyası kategorisine eklendi.
Yazar: Duslerkulup

Gotlar Sütunu Hakkında Özet Bilgi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın