Gemicilikte Demir Tipleri ve Demir Atma Hakkında Bilgi Motorlu Araçlar

Gemicilikte Demir Tipleri ve Demir Atma Hakkında Bilgi


gemicilikte demir tipleri ve demir atma

Denizcilikte en önemli ekipman demirlerdir. Hep duyarız gemi demir attı diye. Gemiler demirleri denizin diplerine göre kum, çakıl ve kayalıklarına göre atarlar. Yüksek lodoslarda dalgalarda gemilerin sigortası olan demirlerin çeşitleri nelerdir. Bu konu hakkında detaylı bilgi vermek isterim. Demir çapaları çeşitlerine göre değişmektedir.

gemicilikte demir tipleri
Admiraltı Demiri:
Bu demirin dibe ulaştığı zaman her durumda dibe saplanma yeteneği kazandırması ve tekneyi tutmasını sağlar. Bu tip demirler daha çok ağır işler için ve şamandıra demiri olarak kullanımı yaygındır.

marten demiri hakkında bilgi
Marten Demiri:
Bu tür demirin diğer adı da gemi demiridir. Admiraltı demirinden farklı olarak demirin kolları beden ile 45 derecelik bir açı yapacak şekilde hareketli olmasıdır.

danforth demiri nedir
Danforth Demiri:
Bu tür demirler hafif olmakla beraber kendi ağırlıklarındaki demirlere oranla yaklaşık beş kat daha fazla tutma yeteneği göstermektedirler. Özellikle dip çamur olduğunda tutma güçleri çok yüksektir.

Mantar Çapa:
İsmini şeklinden alan bu demir tipi şamandra atma gibi işlemlerde kullanılır. Uzun süreli dipte kalan bir demir türüdür.


Etiketler:, , ,

4 gün önce
  Motorlu Araçlar kategorisine eklendi.
Yazar: Duslerkulup

Gemicilikte Demir Tipleri ve Demir Atma Hakkında Bilgi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın