F-22 Raptor Savaş Uçağı Hakkında Bilgi Askeri Bölüm

F-22 Raptor Savaş Uçağı Hakkında Bilgi


F-22 it dalaşı

 
F-22 Raptor Abd tarafından 2004 yılında hizmete sokulan bir savaş uçağıdır. Bu savaş jeti üstün manevra kabiliyeti ve hızı sayesinde it dalaşlarının ezici galibidir. Şimdiye dek 195 adet üretilen bu uçaklar Raptor yani yırtıcı kuş adını almıştır. F-22 Abd hava kuvvetlerinin göz bebeğidir ve tek pilot tarafından kullanılan çift motorlu bir tayyaredir. Bu uçak diğer uçaklara karşı oldukça avatanjlıdır çünk onların radarlarını yanıldır ve dağınık bir görüntü verir bu sayede F-22 uçağı onları alt eder. Ayrıca F-22 kara hedeflerine karşı da oldukça etkili bir yapıya sahip olup pilota havadaki ve yerdeki hedefler hakkında bilgi sunar ve pilot bu bilgiler ışığında hareket eder. Bu sayede tairi caizse görünmez olur ve düşmanlarının ensesine çöker. F-22 birçok özelliğe sahip bir uçak olmasına rağmen maliyeti de oldukça yüksek bir uçaktır ve bu yüzden sadece Abd tarafından kullanılmaktadır. F-22 hakkında daha fazla bilgiyi gelin videomuzdan öğrenelim.

F-22 Raptor Savaş Jeti Tanıtım Videosu:

 


Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , ,

3 sene önce
  Askeri Bölüm kategorisine eklendi.
Yazar: duslerkulup2

“F-22 Raptor Savaş Uçağı Hakkında Bilgi” için 2 Yorum

  1. duslerkulup2 dedi ki:

    @hakan ünal malesef yok ama Türkiye daha yeni nesil bir uçak olan ve üretiminde kendisinin de yer aldığı F-35 savaş uçağını sipariş etmiştir.

  2. Hakan Ünal dedi ki:

    TURKIYEDE VARMI F22 RABTOR AVCI UCAGI

F-22 Raptor Savaş Uçağı Hakkında Bilgi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın