Eğitim Programları Nedir?

ZEzzMZ Eğitim Programları Nedir?

Eğitim Programları Nedir?

Profesyonel iş hayatında teorideki bilgiyi pratiğe dönüştürmeyi bilen çalışanlara olan ihtiyaç bütün dünya ülkelerinde her geçen gün hızla artmaktadır. Buna bağlı olarak eğitim programları lisans, master veya doktora gibi akademik eğitimlere alternatif olarak her gün hızla büyüyor. Eğitimini gördüğünüz alanda bilgilerinizi sağlamlaştırıp, sahip olduğunuz donanımı ispatlamanın ve yeni tecrübeler edinmenin en güzel yollarından bir olan eğitim programları pek çok alandan öğrenciye hitap etmektedir.

Eğitim programlarında tek bir özel konu üzerinde yoğunlaşmış teorik ve pratik eğitim sunulur. Örneğin 4 yıllık İşletme lisans programında pazarlama, muhasebe, finans, insan kaynakları, ekonomi gibi birçok konu işlenirken, eğitim programları bunlardan sadece biri örneğin pazarlama konusunda yoğunlaşmış eğitim sunar. Bu örnekte pazarlama eğitim programları derslerinde, pazarlama stratejileri, Pazar araştırmaları, müşteri profili, uluslararası pazarlama, internette pazarlama gibi birçok alt konuda eğitim verilir.

Son yıllarda giderek yaygınlaşan bir eğitim seçeneği olan eğitim sertifika programları kısa sürede ve ekonomik olarak sonuç alma imkanı veren bir eğitim programları türüdür. Eğitim programları seçeneğini cazip kılan genel özellikleri şöyle sıralayabiliriz:

  • Eğitim programları master ve lisans eğitimine göre çok daha kısa süreli bir seçenektir.
  • Eğitim programları genellikle 12-36 hafta arası süren eğitim sonunda alınır.
  • Eğitim programlarına kabul edilmek çok daha kolaydır ve çok daha ekonomiktir.

 

Sertifika/diploma programı seçerken nelere dikkat edilmeli?

  • İhtiyaçlarına karşılık veren en uygun eğitim programları dalını seçin.
  • Ücret karşılaştırması yaparken toplam verilen ders sayısı, konaklama ve yaşam masraflarını hesaba katın
  • Eğitim programları dalı seçerken bir diğer faktör de öğretim kadrosu, okulun prestiji, öğrencilere sunulan kültürel, sosyal, online sertifika programları veya danışmanlık gibi hizmetler, okulun bulunduğu bölge ve eski mezunların program hakkındaki referansları sayılabilir.

Üniversitenin mezunlarının, çalışanlarının ve toplumun her kesimindeki birey ve kurumların öğrenim imkânlarından yararlanabilmeleri için, ihtiyaç duyulan alanlara öncelik vererek, eğitim ve öğretim programları, kurs, seminer ve sertifika programları sağlayan İstanbul Business School başarılı eğitmen kadrosuyla kariyer duvarınıza bir tuğla daha eklemeyi hedefliyor.

    Makale Yazarı: Duslerkulup

Sizde yorum yazabilirsiniz...

Kameralı Sohbet