E962 Aspartam Sentetik Tatlandırıcı Hakkında Bilgi Sağlık Köşesi

E962 Aspartam Sentetik Tatlandırıcı Hakkında Bilgi


e962 katkı maddesi hakkında bilgi

Sevgili okuyucularımız, bugunki sohbetimizde E962 kodlu aspartam sentetik tatlandırıcı hakkında bilgi sağlayacağız. Sentetik tatlandırıcılar genel itibariyle içeceklerde daha çok üreticiler tarafından tercih edilmektedir. Yaklaşık olarak çay şekerinden 350 kat daha tatlıdır. Aspartanı ve asesülfam potasyumun 2/1 oranında karıştırılmasıyla elde edilen bir yapay tatlandırıcıdır. Karışımda kullanılan her iki tatlandırıcı da sentetik olarak üretilir.

e962 aspartam maddesi hakkında genişçe bilgi

Kullanım alanları ise genel olarak enerjisi azaltılmış diyet ürünler, içecekler, tatlılar, şekerlemeler, soslar ve sakız gibi ürünlerde tatlandırıcı olarak kullanılabilir. Ancak ülkemizdeki gıda üreticileri tarafından pek tercih edilmemektedir. Bunun yerine aspartam ve asesülfam K farklı oranlarda karıştırılarak kullanılmaktadır. Bu katkıların tüketilmesi kanser, alerji ve DNA hasarı gibi birçok olumsuz etki için bir risktir. Bu yüzden bu katkı maddesini tüketmekten kaçınınız.


Etiketler:, , ,

11 ay önce
  Sağlık Köşesi kategorisine eklendi.
Yazar: Duslerkulup

E962 Aspartam Sentetik Tatlandırıcı Hakkında Bilgi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın