E407 Karragenan Maddesi Hakkında Bilgi Eğitim Dünyası

E407 Karragenan Maddesi Hakkında Bilgi


e407 karragenan maddesi hakkında bilgi

Merhabalar sevgili okuyucularımız, bugün sizlere E407 karragenan kmiyasal maddesi hakkında bilgi vermeye çalışacağız. ğı:
Doğal bir polisakkarit olan Karragenan, Avrupa, Asya ve Amerika’da bulunan deniz ve okyanuslardaki yosunlardan elde edilir. Polisakkaritlerin karmaşık yapısı olan kompleks adını verdiğimiz bir karışımıdır. E407a Karregenan biraz farklı bir bileşime sahiptir; ayrıca çok yüksek miktarda da selüloz içerir.

e407 maddesi hakkında bilgi

Kıvam arttırıcı olarak kullanılmaktadır. Oldukça geniş bir yelpazesi olan e407 karragenan maddesinin tükettiğiniz veya kullandığınız birçok üretim kolundaki etiketlerde görebilirsiniz. Kullanılan kimyasallar üreticiler tarafından e kodları verilerek bilinmezliğe yol açmaktadırlar. Bilindiği kadarıyla kullanılan oranlarda yan etkisi bulunmamaktadır. Ama yüksek kullanım oranlarında  bağırsak mikroflorasının fermantasyonuna bağlı olarak gaza ve şişkinliğe neden olabilmektedir.


Etiketler:, , ,

9 ay önce
  Eğitim Dünyası kategorisine eklendi.
Yazar: Duslerkulup

E407 Karragenan Maddesi Hakkında Bilgi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın