E Devlet SSK SORGULAMA Cep Telefonu ve Teknoloji Dünyası

E Devlet SSK SORGULAMA


İlerleyen teknolojinin bize sunduğu imkanlardan bir diğeri de Sosyal Güvenlik Kurumundan sigorta hizmet dökümüzü e devlet ssk sorgulama yaparak artık hiçbir yere gitmeden hiçbir zahmete katlanmadan, kuyruklarda beklemeden veya oradan oraya yollanmadan direk internet üzerinden  SGK sistemine www.tcilessksorgulama.org adresinden girerek sorgulayabiliyor olmamızdır.  Bu ve benzeri son derece gereksiz zaman kaybına yol açan şeyleri yapmak zorunda olmadan sadece internet üzerinde birkaç tıklama yapma yoluyla Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sitesi üzerinden sigortanızı sorgulamanız mümkün.

Tabii ki öncelikle internetinizin olması gerekli bu işlemler için veya eğer küçük bir ihtimal olarak da internetinizin ve bir kişisel bilgisayarınızın olmadığını varsayarsak herhangi bir internet kafeye ihtiyacınız olacak. Eğer bunlardan herhangi birini yapma imkanına sahipseniz devam edebilirsiniz. İnternetimizi kişisel bilgisayarımızdan veya gittiğimiz herhangi bir internet kafeden açabiliriz. Sonrasında Sosyal Güvenlik Kurumunun resmi internet sitesine girmeniz gerekmektedir. Ardından sigortayla ilgili neyi sorgulamak istiyorsak onun sorgulama sekmesine gireceğiz. Burada sizlerden TC Kimlik numaranız, cilt numaranız gibi bazı özel ve kimse tarafından bilinemeyecek bilgiler istenecek. Bu bilgileri de girdikten sonra sigortanızla ilgili sorgulamak istediğiniz her şey sadece birkaç tıklama sonrası karşınıza gelecektir. İşte işlemler gelişen teknoloji sayesinde bu kadar basit bir konuma gelmiş durumda. Eğer bu ihtimali aklınızdan çıkarır ve yok sayarsanız yapmanız gereken şey binlerce evrakla kamu binalarında bir oraya bir buraya gitmektir ki bunu sanırım istemezsiniz.


2 sene önce
  Cep Telefonu ve Teknoloji Dünyası kategorisine eklendi.
Yazar: Duslerkulup

E Devlet SSK SORGULAMA Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın