E devlet sorgulama

Türkiye’ de faaliyete geçen ve tüm kişisel verilerin bir sisteme yüklendiği E – devlet ile dilediğiniz işlemleri yapabilir, kamu kurumlarında sıra beklemeden istediğiniz evraklara kolayca ulaşabilirsiniz. E devlet sorgulamak için öncelikle kendinize bir e – devlet şifresi almalısınız. Bu şifreyi sana ortamda almanın mümkün olmayıp mutlaka bir PTT şubesine gitmemeli ve 3 TL karşılığında kapalı bir zarf içinde almalısınız. E devlet şifreniz PTT şubesinden verilirken sayfanızda aktif edilecektir. Şifrenizle birlikte edevlet

Gençlik Yılları Ve Eğitimi

sorgulamak sayfasına girerek buradan TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. E devlet sorgulamak adresine girişlerde sadece şifre kullanılmamakta olup mobil imza, elektronik imza TC kimlik kartı ve banka imza aile girmenizde diğer alternatiflerdendir.
E devlet sorgulama sayfasında tüm kamu kurumlarının hizmet dökümleri bulunmakta olup her kuruma ait hizmetlerden kendi kişisel sayfa veri ve bilgilerinize ulaşabilirsiniz. TSK bilgilerinden askerlik durumunuza YÖK bilgilerinde öğrenme durumu ve öğrenci belgesine Adalet Banaklığı bilgilerinden UYAP verilerine girerek hakkınızda ki davaları öğrenebilirsiniz. SGK verilerine bakarak e devlet sorgulamak platformundan tüm SGK ve emeklilik bilgisine ulaşabilirsiniz. Sol alt tarafta yer alan hizmet döküm belgesi ile tüm kurumlara ait belgelerinizi görebilir PDF olarak bilgisayarınıza kaydedip çıktı alabilirsiniz. Böylelikle e devlet sorgulamak sayesinde bir yerde saatlerce sıra beklemek veya aman ayırmak gibi külfetten kurtulup daha pratik bir hayat sürebilirsiniz. E devlet sorgulamak sayfasından mesleki yeterlilik sınav sonuçlarına bakabilir, sağlık aktivasyonu sorgulama işlemleri yapabilir, memur sicil numarası sorgulaması yapabilir veya varsa öğrenim ve harç kredisi borçlarınızı öğrenebilirsiniz.
Edevletsorgumak platformunda online sorgulama işlemleri ücretsiz olup son derece kolay sağlıklı ve güvenli işlemlerdir. Sizde bu sayfada aldığınız şifre ile kolay bir şekilde ihtiyaç duyduğunuz bilgi ve belgeler ulaşmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Edevletsorgulamak sağlık, sınav, meslek, öğrenim, adalet ve askerlik ile belediye hizmetleri dahi yüzlerce farklı hizmetleri sizlerle tanışın ve mükemmel bir alt yapıya sahip olan bir noktadır.

    Makale Yazarı: Duslerkulup

Teşekkürler...