Dünden bugüne Bakırköy


Bakırköy İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan en gelişmiş ilçelerinden biridir. Gelişen yaşam koşulları, taşıdığı kültürel zenginlikler ve ticareti canlı tutan alış veriş merkezleriyle ilgi çeken bir ilçedir. Bakırköy günlük kiralık dairede konaklayıp eski ve yeni mekânlarıkeşfedebilirsiniz.

Tarihi Bizans dönemine kadar uzanan Bakırköy’de takdir edersiniz ki gezilecek, görülecek çok şey vardır. Bu tarihi mekânları ister yalnız isterseniz arkadaşlarınızla gezebilirsiniz. Bakırköy günlük ev kiralama kültür turizmini seven insanlara kolaylık sağlayacaktır.

Bakırköy Osmanlı döneminde de önemli tarihi olaylara tanıklık etmiştir. Osmanlı döneminde II. Abdülhamit’in tahttan indirildiği semttir. Bakırköy günlük kiralık evde konaklayarak tarihe tanıklık etmiş sokaklarda sizde gezebilir. Eğer biraz da hayal gücünüz genişse o anıda yaşabilirsiniz. Kültürel gezinizi tamamladıktan sonra da yeni mekânlarda bu zamanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Günümüzde Bakırköy sahili, renkli eğlence hayatı, kaliteli yaşam standartları, lüks alış veriş merkezleri, kafe ve restoranlarıyla İstanbul’un gözdesi olmuştur. Gelişmiş karadan ve denizden ulaşım ağı ile herkesi kolayca gidebileceği bir semttir. Özellikler modern mimarinin örneklerinin birbiriyle yarıştığı alış veriş merkezlerinde istediğiniz her şeyi kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu alış veriş merkezlerindeki yüzlerce yerli ve yabancı marka arsında kendinize hitap eden ürünleri mutlaka bulacaksınızdır. Ayrıca sahil etrafında özenle hazırlanmış restoranları da beğeninize sunulmuştur. Türk ve dünya mutfağından seçmeler özel sunumlarıyla kendinizi özel hissettirmektedir.

Bakırköy dünü ve bugünüyle gezilmeye,görülmeye değer bir semttir.

 

 

    Makale Yazarı: Duslerkulup

Teşekkürler...