Cheytac M200 Keskin Nişancı Tüfeği Askeri Bölüm

Cheytac M200 Keskin Nişancı Tüfeği


m200 keskin nişancı tüfeği

 

Abd yapımı uzun mesafe keskin nişancı tüfeği. gece ve gündüz operasyonları için en uzun mesafede en iyi sonuç alınabilecek silahlardan birisidir. 2000 metre menzilde nokta atışı yapabileceğiniz yegane silahlardan birisidir.
ağırlık: 12.2 kg.(dürbünsüz) boyut: 1400mm dipçik açık, 1220mm dipçik kapalı. namlu uzunluğu: 762mm. menzil: 2000 metre,(2300 metreye kadar temiz atış yapılabilmiştir) şarjör: 5-7 mermi alabilen 2 tip şarjör kullanır. mermi: 10.36mm gece ve gündüz için ayrı dürbün kullanılabilmektedir.  Polonya kara ordusu ve Türk sat – sas birlikleri tarafından kullanılmaktadır.
Tam adı “chey-tac intervention m-200 lrrs” olan alet; chey-tac intervention serisinin bir modelidir. lrrs’nin açılımı long range rifle system olup, salt tüfeğin kendisi sistemin sadece bir parçasıdır, asıl harikalar yaratan bileşenler diğerleridir.
2006 yılında İdaho’da bir test atışı sırasında 2,250 yarda civarından 0.14 moa** gibi hayvan üstü bir isabet oranı yakalayarak dünya rekoru kırmış alettir. dillere destan .338 lapua magnum’um isabet oranı .408’lik chey-tac yanında tüftüf gibi kalmaktadır, tabi bunda çılgın etkili lrrs donanımının da etkisi yadsınamaz.
 Ayrıca yanındaki uydudan meteoroloji bilgilerini alan pda sayesinde örneğin 1000 metre uzaktaki nem, rüzgar, sıcaklık gibi değerleri personel anında görebilmektedir. bunlar şahane dürbün ayarı yapabilme anlamına gelir ki bu da milimetrik atışlar yapılabileceği manasına gelir. fakat malesef dünya rekoru bu silaha yar olmamıştır, en uzun menzilli cinayet 2002 yılında Kanada’lı rob furlong tarafından işlenmiştir.
Cheytac M200 Keskin Nişancı Tüfeği Tanıtım Videosu:

 

Cheytac M200 keskin nişancı tüfeği


Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , ,

4 sene önce
  Askeri Bölüm kategorisine eklendi.
Yazar: duslerkulup2

“Cheytac M200 Keskin Nişancı Tüfeği” için 5 Yorum

 1. ayberk dedi ki:

  fiyatı merak edenler m200 modeli 13-16 bin $ dır.

 2. duslerkulup2 dedi ki:

  @Halil kuz biz satmıyoruz silah falan sadece silah teknolojisi ilgisini çekenler için tanıtım yapıyoruz.

 3. Halil kuz dedi ki:

  Fiyatı ne bunun

 4. duslerkulup2 dedi ki:

  @gues bu silah av için kullanılmaz çok gelişmiş teknolojik bir silahtır. Askeri amaçla kullanılır.

 5. gues dedi ki:

  türkiyede av için kullanmak yasakmıdır yada koleksiyon yapıcam da

Cheytac M200 Keskin Nişancı Tüfeği Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Sosyal Medya

FacebookTwitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 61 aboneye katılın