CH-47 Chinook Nakliye Helikopteri Hakkında Bilgi Askeri Bölüm

CH-47 Chinook Nakliye Helikopteri Hakkında Bilgi


2 pervaneli helikopter

 

İlk olarak Amerika ordusunda 1962’de hizmete giren iki pervaneli görüntüsüyle alışılagelmiş helikopterlerde farklı bir görüntüye sahip olan Ch-47 Chinook nakliye helikopteri askerleri veya askeri mühimmatı bir yerden başka bir yere güvenli olarak taşınması amacıyla tasarlanmıştır. Tanesinin 35 milyon dolara üretildiği bu dev helikopter Abd ordusunda hala çok aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Ayrıca Mısır, Yunanistan ve Hollanda Hava Kuvvetlerinin de envanterinde mevcuttur.

Şimdiye de 1200 taneden fazla üretildiği bilinmektedir. Çift motoru sayesinde bir F-16 savaş uçağını bile taşıyabilecek güçtedir ve bir kerede toplam 60 personeli aynı anda nakledebilmektedir. Yani çok büyük yükleri saatte 315 km/h gibi bir hıza ulaşabilecek kadar hızlı ve güvenli bir şekilde taşıyabilmektedir. TSK da 6 adet bu helikopterlerden almayı planlamaktadır.

Ch-47 Chinook Uçuş Gösterisi:


Etiketler:, , , , , , , , , , , , ,

4 sene önce
  Askeri Bölüm kategorisine eklendi.
Yazar: duslerkulup2

CH-47 Chinook Nakliye Helikopteri Hakkında Bilgi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Sosyal Medya

FacebookTwitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 61 aboneye katılın