Cep Telefonunuzdan Sms Gönderememe Sorunu ve Çözümü Cep Telefonu ve Teknoloji Dünyası

Cep Telefonunuzdan Sms Gönderememe Sorunu ve Çözümü


Sevgili duslerkulup.com okuyucularım, bugün sizlere akıllı cep telefon kullanıcılarının karşılaştığı en büyük problemlerden birisi  şebekelerinden mesaj göndermeye çalıştıklarında sms gönderememe sorunuyla karşılaşıyorlar. Karşılaşılan problemlerin başında “Mesajınız şu an gönderilemedi. Hizmet kullanılabilir hale geldiğinde gönderilecektir.” gibi uyarı almaktadırlar. Cep telefonlarınızdan kısa mesaj gönderememe sorunları çeşitli sebeplerden kaynaklanmaktadır. Samsung Galaxy s4, s5, Note3, Note4 gibi akıllı android cihazlarda karakter sayısından dolayı gönderdiğiniz mesajlarda bu hatayı alabilmekteyiz. Sebebi mesaj ayarlarında yapılandırılmış olan maximum karakter sınırını aşıp mesajınızın multimedya mesajına dönüşmesinden dolayıdır. 

sms karakter sınırını artırma

MMS’e dönüşen kısa mesajınız veri aktarımını açtığınız takdirde karşıdaki alıcıya ücretli bir şekilde ulaştırmaya çalışacaktır telefonunuz. Buna çözüm çok basittir aşağıdada resimli olarak anlattığımız gibi telefonunuzun mesaj yapılandırma ayarlarınıza girerek maximum karakter sınırınızı 2 bin, 3 bin veya 4 bine yükselterek uzun uzun yazmış olduğunuz smsleriniz multimedya mesajına dönüşmeden sorunsuzca karşı tarafa iletebileceksiniz.Bir başka sebep ise telefonunuzda yeterli bakiye olmamasıda olasılıklar içerisindedir. Veyahut bulunduğunuz konumda şebeke çekmemesinden kaynaklı olabilmektedir.

akıllı telefon karakter sınırı nasıl artırılır


Etiketler:, , , , , , , ,

2 sene önce
  Cep Telefonu ve Teknoloji Dünyası kategorisine eklendi.
Yazar: Duslerkulup

Cep Telefonunuzdan Sms Gönderememe Sorunu ve Çözümü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın