Buzdolabı Dondurmuyor Sorunu Nedir?

Buzdolapları günlük hayatımızda sıkça kullandığımız ve ihtiyacımız olan beyaz eşya ürünüdür. Bu beyaz eşyaların yıllar geçtikçe farklı ürün ve modelleri çıkmakta ve her geçen gün buzdolabı modelleri hızlı bir şekilde değişmektedir. Buzdolapları eski yıllara göre artık daha fazla modern bir hal almış ve pek çok özelliği ile karşımıza çıkmıştır. Ancak buzdolabı her ne kadar modern ve doğru bir beyaz eşya olsa da sık sık sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Buzdolabında sıkça karşılaşılan sorunlar olarak buzdolabının su akıtması, buzdolabının arada bir çalışması, buzdolabının aşırı derecede dondurması, buzdolabının kapılarının kapatılmaması, buzdolabının sürekli hata vermesi olarak sıralayabiliriz. Biz bunlardan buzdolabı dondurmuyor sorununu ele alacağız. Buzdolabının dondurmamasının pek çok sebebi olabilir.  Siz teknik sorunlarla uğraşmak istemezseniz Göztepe Arçelik servisi size severek yardımcı olacaktır.

Buzdolabı dondurmuyor ise sorunu şunlardan oluşmuş demektir. Öncelikle buzdolabının gazı kaçmış olabilir. Buzlar çıkartılırken buz kabı yapışıp çıkmamış olabilir, buzdolabının yeri rutubetli olması sonucu  arkada bulunan radyatörün ev boruların çürümesi sonucu gaz kaçması meydana gelebilir ve dondurma yapmayabilir. Eğer sorun gaz kaçağı sorunu ise bu sorunu soğutma sistemine basınçlı hava basma ile bulabiliriz. Havayı vakum ekovatın basınç kısmından servis borusu vasıtası ile atmosfer basıncından basınçlı hava ile basarız. Kaçak aleti olan kaçak dedentörünü yakarak soğutma sistemindeki borular üzerinde yavaş yavaş dolaştırarak sorunu bulabiliriz. İstanbul Pendik ve çevresinde oturan kullanıcılar için Pendik Arçelik Servisi bu tarz sorunları aynı gün halletmektedir.

Bir diğer buzdolabı dondurmuyor sorunu ise ekovatın basınçtan düşmüş olmasıdır. Ekovatın basınçtan düşmüş olması ekovattaki kompresörün gazını devretmez böyle olunca devir olmayan gaz soğutma yapmaz. Pistonun aşınması hali ekovatın artık çalışma süresinin dolduğunu gösterir ve bunun için yeni bir ekovat takmak en doğru yoldur. Bir diğer sorun ise soğutucu gazı ünitesinin devresinde yol bulamayarak geçememesi halidir. Bu halde iken ekovat çalışır fakat gaz devrede dolaşamadığı için dondurma yapmaz. Gaz devrelerinin açık olduğu hallerde buzlukta akış sesi duyulur. Buzluğu dinlediğimizde akış sesini duyabiliriz. Eğer buzlukta ses duyamaz isek devre tıkalıdır anlamına gelir. Bu tıkanmanın iki farklı çeşit sebebi vardır. Bunlardan biri rutubet tıkanması bir diğeri ise filtre tıkanması olarak biliniyor.  Tüm beyaz eşya, klima, kombi sorunları için servis listesi bulabileceğiniz http://www.eyetkiliservis.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

    Makale Yazarı: Duslerkulup

Sizde yorum yazabilirsiniz...

 Kameralı Sohbet