Buz Pateni Sporunun Yapılışı Hakkında Bilgi Spor Dünyası

Buz Pateni Sporunun Yapılışı Hakkında Bilgi


buz pateni yapılabilecek alanlar

Merhabalar değerli sporsever okuyucularımız, bugün sizlere buz pateni hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap arayacağız. Artistik buz pateni buz üstünde akrobatik hareketler yapmaya verilen isimdir. Dans, atlayış, kaldırış gibi kıvrak hareketler yapılır. Tek başına olarakta yapılan bu spor çiftli partnerler halinde de yapılabilir. Buzda dans olarak bilinmektedir. Buz dansı kaldırışlarında kadın sporcu erkek sporcunun muz seviyesini tamamen geçemez.

Aşağıdaki videoda buz pistinde nasıl kayabileceğinizi görebilirsiniz.

buz pateni sporu nasıl yapılır

Teknik olarak atlayış hareketleri vardır. Havaya sıçrayarak yapılabilir. Artistik olarak patinaj hareketleri önemli pozisyonlardandır. Spin hareketleri ise değerli olarak görülür. Buz pateninde göz zevki çok önemlidir. Dengede durup müzik ile senkronize olunması gerekmektedir. Bunun içinde öncelikli olarak yeterli seviyede antreman yapılması gerekir. Sıkı bir antreman yaparak iyi bir buz pantecisi olunabilir. Ve buna ek olarak ülkemizi olimpik alanlarda temsil bile edebilirsiniz. Şuanda ülkemizde özellikle Erzurum’da özel buz paten salonları bulunmaktadır. Hatta geçtiğimiz yıllarda buzda dans isimli yarışma programı bile yapıldı.

Buz pistinde spin hareketi nasıl yapılır?


Etiketler:, , , , ,

1 sene önce
  Spor Dünyası kategorisine eklendi.
Yazar: Duslerkulup

Buz Pateni Sporunun Yapılışı Hakkında Bilgi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın